Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Dobrý deň, zvažujem nad prechodom na novú platformu Intel 10. gen. Momentálne mám FX 4100, GTX 960 4GB, 8GB RAM.
Zvažujem nad touto variantou, pripadne je to dobre navrhnuté? Príde mi to za veľmi dobrú cenu 4 jadra / 8 vlákien, pripadne aj dotaz je, pokiaľ by som menil tieto komponenty, bude treba preinštalovať Windows, alebo je možnosť aj bez preinštalovania?

HDD a ostatné vecí mám

Jedná sa:
1. Základná doska GIGABYTE B460M DS3H
2. Procesor Intel Core i3-10100F
3. Operačná pamäť HyperX 8GB KIT DDR4 2666 MHz CL16 FURY series

Podľa testov je táto i3 lepšia ako staršia generácia i7.

Ďakujem, pekný deň.

Nesel bych pod 16GB RAM (2x8GB), mene povazuju za setreni na nespravnem miste.

Vyhradu bych mel k desce od Gigabyte, sice tu konkretni neznam, ale zase slychavam, jake jsou s Gigabytem problemy, piskani, nefunkcnost atd. Takze bych vzal radeji ASUS PRIME B460M-A, ktera je taky levna.