Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Dobrý deň, zvažujem nad prechodom na novú platformu Intel 10. gen. Momentálne mám FX 4100, GTX 960 4GB, 8GB RAM.
Zvažujem nad touto variantou, pripadne je to dobre navrhnuté? Príde mi to za veľmi dobrú cenu 4 jadra / 8 vlákien, pripadne aj dotaz je, pokiaľ by som menil tieto komponenty, bude treba preinštalovať Windows, alebo je možnosť aj bez preinštalovania?

HDD a ostatné vecí mám

Jedná sa:
1. Základná doska GIGABYTE B460M DS3H
2. Procesor Intel Core i3-10100F
3. Operačná pamäť HyperX 8GB KIT DDR4 2666 MHz CL16 FURY series

Podľa testov je táto i3 lepšia ako staršia generácia i7.

Ďakujem, pekný deň.

Vzhledem k tomu, že i3 10g. patří momentálně mezi solidní cpu, tak to je dle mě good choice, sám jí mám, deska ujde, ramky.. jen 8? Samotnej systém ti sebere 4gb, takže spíše uvažuj o 16gb.
A ohledně toho windows? Pokuď nebudeš měnit hdd, ssd... Tak ne, ale i tak bych nainstaloval nový, jelikož si ten hdd, ssd zvykli na komponenty co tam máš teď ;) Takže ano, být tebou, stáhnu nový windows, a naformátuju.
A proč gpu neřešíš? Jako pokud neuvažuješ o hraní nejnovějších her, tak to bohatě stačí... Na většina eSportů, ale být tebou, tak našetřim alespoň 5-6 tisíc, a koupím toto :
https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx-1660-ghost-6gb-gddr5/272434/produkt

Po té, ti i cyberpunk 2077 pojede na nějaké hratelné hranici medium detailů :D

Radím jelikož mám stejný cpu (i3 10100f), podobnou desku (ale o něco lepší herní řadu... Asi o 1000Kč dražší) 16gb ram 2666mhz, podobnou gpu r9 270, ta tvoje asi o 10% lepší, 2x ssd, hdd...
Sám teď mám našetřeno 3 tisíce, a uvažuji o té 1660..

A tedy pokud chceš aby ti pc běžel jak má, tak naformátuj ten hdd, a nainstaluj new windows. Já to musel dělat 3x :D Z důvodu nového hdd, potom nové ssd, a poté m.2 ssd :)

Takže tak :D

Nesel bych pod 16GB RAM (2x8GB), mene povazuju za setreni na nespravnem miste.

Vyhradu bych mel k desce od Gigabyte, sice tu konkretni neznam, ale zase slychavam, jake jsou s Gigabytem problemy, piskani, nefunkcnost atd. Takze bych vzal radeji ASUS PRIME B460M-A, ktera je taky levna.