Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání průzkumníka

Dobrý den.
V posledních týdnech mě na mém notebooku Lenovo trápí jedna věc....
Operční system Win 7 Ultimate, a prohlížeč Edge.
Před koncem roku mi po zapnutí stále nabíhala tabulka, že končí Jawa a její celá podpora, a že v rámci stability systému, mám Jawu odinstalovat....
Tak jsem to tedy udělal, ale teď se mi zase stále po zapnutí notebooku nabíhá tato tabulka, co je v příloze.
Mám tomu snad rozumět, že system chce Jawu zpět???
Shodou okolností mi poslední dobou zamrzá průzkumník windows, který vždy běhal svižně.
Nevím, jestli to má něco společného s tou Jawou, nebo je to nějaký jiný problem....
Internetové stránky makají stabilně a rychle, ale průzkumník zamrzne, a nejde s tím udělat vůbec nic, jen to na tvrdo vypnout dlouhým podržením vypínacího tlačítka..
Nejsem úplná lama, ale ani programátor...něco mezi tím.
Můžete mě prosím nasměrovat, co s těmito dvěma věcmi dělat??
Díky..R.

ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).

možná ti v prohlížeči startuje nějaký těžný spyware: test v adwcleaner.

mrznoucí průzkumník obvykle znamená problematický doplněk = shell extension. obvykle v menu, co se zobrazí na pravý myš.
[tímto programem] bych hledal doinstalovaný nebo nežádoucí soft, který se v normálních instalacích neobjevuje.

nějaký pochybný antivir - a pokud možno přesný název?

Všiml jsem si zajímavé věci....projel jsem to tím prográmkem od Malwarebytes, o kterém jsem přiznám se nevěděl, a našel spousty bordelu, ale když chce program vytvořit bod obnovení, tak se na tom zasekne.
Stejně tak se snažím nahrát nový ovladač grafiky, abych vyloučil nějaké vadné sektory na pevném disku, a když si ovladač chce opět udělat bod obnovení, tak se na tom opět zasekne....
Když já spustím OBNOVENÍ SYSTEMU ručně, tak se to taky zasekne....

ani nevím, že to dělá bod obnovení, nikdy tuto funkci nepoužívám.
může být zakázaná příslušná služba:

sc query srservice

pokud jsi tu zbytečnou funkci nezakázal ty, s oblibou ji vypíná šifrovací ransomware.

vadné sektory na disku bych kontroloval kontrolou disku ve vlastnostech c:
na běžných hdd je taky užitečné zobrazit smart hodnoty disku v crystaldiskinfo.

když ti zamrzá průzkumník a žádná jiná aplikace, těžko to bude ovladačem grafiky.