Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Ryzen 5 3500X vs Intel Core i5-10400F

Zdravím, odešel mi procesor a tak se dívám po novém a narazil jsem asi na 2 favority, jenže se nemůžu rozhodnout, který vybrat.
Ryzen 5 3500X nebo i5 10400F.
Viděl jsem, že ce hrách je o něco málo lepší Intel, ovšem na práci v aplikacích jako je Photoshop, Adobe AE a podobně jsem srovnání neviděl.
Jaký procesor byste mi doporučili a proč? Nebo vyjdou letos nějaké procesory, které by byly cenou do 5000kč, na které se vyplatí si počkat? (např. i5-11400F nebo Ryzen 5 5500 - jestli teda mají vůbec být)

Za případné rady děkuji

Nechápu teda proč má tak dobré hodnocení a dost lidí jej doporučuje. i5-10400F vypadá v benchmarku dobře, dokonce je tuším lepší než 3500X. Jen jsem se chtěl ujistit jelikož se nechci spálit znovu (viz moje koupě intelu před pár lety a půl roku na to vyšly daleko lepší ryzeny)

(viz moje koupě intelu před pár lety a půl roku na to vyšly daleko lepší ryzeny)

Tak to asi nijak neovlivníš. Co můžeš ovlivnit je to, že odmítneš 3500X který jde tak trochu proti tomu s čím AMD začalo a u řady 5 prosazovalo - čili 6jader 12vláken.

Intel procesory zlevnil a proto si teď můžeš vybrat. Já bych bral při plánované ceně okolo 7 tisíc za desku a procesor intel 10400F.
Nikdo mě nemůže obvinit, že jsem intelák, v hlavním pc mám po ryzenu 3600 ryzen 3700x. V plánu byla řada 5x ale 12K za 5800x dát nechci.