Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový počítač na editaci fotek a videí, internet a virtuální PC

Zdravím,
před lety jste mi tu pomohli sestavit PC (Nový PC 2012), tak si dovolím požádat znovu, protože onen původní PC (s drobnými úpravami) pomalu dosluhuje.
Předesílám, že do HW moc nedělám, takže moje návrhy jsou tak na 60 %. Po prohlížení a zkoumání jsem to poskládal zhruba takto:

Návrh 1:
procesor: Intel Core i5-10500
základní deska: GIGABYTE B460 AORUS PRO AC
RAM: HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 FURY
SSD (M.2): Crucial P5 500GB nebo Samsung 970 EVO PLUS 500GB
zdroj: Seasonic Focus GX 650 Gold
chladič: SilentiumPC Fera 3 HE1224
cena: 17 000,-

Návrh 2:
procesor: Intel Core i7-10700
základní deska: GIGABYTE B460 AORUS PRO AC
RAM: HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 FURY
SSD (M.2): Crucial P5 500GB nebo Samsung 970 EVO PLUS 500GB
zdroj: Seasonic Focus GX 650 Gold
chladič: SilentiumPC Fera 3 HE1224
cena: 22 000,-

HDD mám nové a celkem nové, skříň zůstane původní (aspoň zatím).
Deska tam je z důvodu požadavku na více USB, ale nebráním se změně desky. GK mám, ale časem snad koupím novou, potřebuju připojit min 2 monitory a grafický tablet Cintiq (HDMI+USB).
Ceny jsou zhruba z Alzy, ale koupit to klidně můžu i jinde. Rád bych, kdybyste mi mohli hlavně pomoct doladit desku k procesoru.

V roce 2012 asi jo. Dnes je to, řekl bych, úplný normál.

Právě s ohledem na to tvé použití bych 32 určitě doporučil. Před 3 lety (můj poslední PC, tady složený) jsem ještě bral 16, dnes bych neváhal s 32 ani vteřinu (i když mi pořád těch 16 - i na hry - stačí).

MM_tank: i5-10600K vypadá dobře... KF asi nechci, kdybych musel chvíli jet na integrovanou GK, těžko říct, jak si stojí moje aktuální grafika.

L-Core: paměť 32 GB je jasná

Ponechme teď stranou procesor (vezmu buď 10600K nebo 10700), spíš mě zajímá, jaká deska k jednomu či druhému bude nejvhodnější. Stačí ta Gigabite Aorus Pro AC? Nebo jakou mám vybrat?

aktuálně to tedy vypadá takhle:
procesor: Intel Core i5-10600K
základní deska: GIGABYTE B460 AORUS PRO AC
RAM: HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 FURY
SSD (M.2): Crucial P5 500GB nebo Samsung 970 EVO PLUS 500GB
zdroj: Seasonic Focus GX 650 Gold
chladič: SilentiumPC Fera 3 HE1224

další desky k uvážení:
GIGABYTE Z490 UD
MSI MAG Z490 TOMAHAWK
MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI
GIGABYTE Z490 VISION G