Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový počítač na fotky, video, internet, hry (málo) a virtuální PC)

Dobrý den vespolek,

plánuju novou PC sestavu na doma – fotky, video (HD, ale možná i fullHD), internet, občas nějakou tu hru + nějakou tu virtuální stanici. Vybral jsem si komponenty a rád bych, kdybyste se k nim vyjádřili, případně navrhli lepší komponenty (nebo spíš kompatibilnější).
Cenový limit je 25000,-.

Case: BITFENIX Merc Alpha
Zdroj: Fortron FSP600-80BPN 600W
MB: MSI Z77A-G43 - Intel Z77 nebo ASUS P8Z77-V LX - Intel Z77
Procesor: Intel Core i5-3570 nebo Intel Core i5-3570K
Chladič: Arctic Cooling Freezer 13 Pro Continuous Operation nebo Arctic Cooling Freezer 13 Continuous Operation
Paměti: Kingston HyperX 16GB (4x4GB) DDR3 1600 XMP
GK: jakou? a je vůbec potřeba nějaká výkonnější? bude stačit integrovaná?
HDD 1: WD AV-GP DX - 500GB
HDD 2: WD Caviar Green RX - 2TB
DVD-RW: Lite-On iHAS124
Čtečka + USB: RaidSonic Icy Box IB-863-B, černá (nemusí být)
OS: Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM

a ještě pár otázek:
1. když neplánuju taktování ap. stačí Intel Core i5-3570?
2. paměti stačí 1600 MHZ, nebo raději rychlejší? Deska umí až 2667 MHz.
3. umí W7 Home Premium nějaké sdílení?
4. jak vyřešit bezdrátové připojení? USB nebo spíš PCI(-E)?
5. kde se dá sehnat takováhle klávesnice???
[http://pc.poradna.net/file/view/9902-750px-iso-key board-105-qwerty-uk-gif]

Monitory mám, myš a klávesnici taky... pokud někdo víte o klávesnici s normálním rozložením (viz výše), sem s ní, aktuálně používám starou Compaq, je pěkně těžká (nemám rád "papírové" klávesnice).

1. disky jsou úplně mimo, hlavně ta zelená pětistovka na systém.
2. Nač 1600MHz paměti? A ještě s pro Intel zabijáckým napštím 1,65V? Proč ne nějakou 1333MHz klasiku?
3. "Futrál" zdroj bych vyměnil za něco lepšího a spolehlivějšího.

jinak:

- W7 Home sdílení umí
- CPU stačí ne-K verze, nechceš-li taktovat (pak ale stačí ty 1333MHz RAM)
- bezdrát je za trest. když už musíš, tak externího klienta připojeného přes ethernet
- tento layout klávesnice je standardní, jinou bych ani nechtěl. Z těch levných např. tato: http://klavesnice.heureka.cz/logitech-keyboard-k12 0/galerie/?obrazek=1c020c09028e4619b074371ddbaa7fe 1

na hraní s integrovanou grafikou zapomeň, pokud pod pojmem hraní nemyslíš nějaké flashové hříčky nebo hraní 6 let starých her.

ad 1: disk - asi jsem se přehlídnul... co tenhle? WD AV KX - 500GB (měl jsem otevřeno tolik oken...)... nebo něco takového? Seagate Momentus XT - 500GB
ad 2: paměti - co tyhle? Kingston Value 16GB (4x4GB) DDR3 1333 nebo raději jinou značku?
ad 3: zdroj jsem původně vybral Seasonic SS-650HT-F3 650W, OEM... už jednoho Seasonica mám a šlape

i W7 Home Premium? vím, že v XP a Vistách to nebylo úplně v pohodě... sám dělám na W7 Pro a tam je sdílení OK
OK procesor vezmu Intel Core i5-3570
bezdrát mám proto, že bych musel kabel vést přes dvoje dveře a dost komplikovaně nebo cca 30m kolem celého bytu, zvlášť když mi těsně před zjištěním, že potřebuju tahat kabel jinudy, zalepili prahy nějakým lepidlem, které drží a drží...
klávesnici sháním podle toho obrázku, protože na takové už cca 20 let dělám a blbě se to odvyká... asi zůstanu zatím u té staré Compaq, mám ještě jednu v rezervě... pak přejdu na HP, máme teď stejně rozložené, akorát černé... ptal jsem se servisní firmy, ale chteli za ně tenkrát cca 1500,- což jsem nedal...

a jakou GK bys mi do téhle sestavy doporučil? stačí 1GB paměti?
edit: co třeba tahle? MSI R6850-PM2D1GD5/OC, PCI-E nebo Sapphire HD 6850 1GB GDDR5

ad HDD: bral bych ověřené WD Blue. Pokud chceš extra výkon (doporučuju z vlastní zkušenosti), pak WD Velociraptor
ad RAM: Ok
ad PSU: Ok, ale 500W verze stačí bohatě

W7 Home nemá podporu Active Directory, což na doma je úplně jedno, plus mu chybí některé rozšířené funkce, které běžný uživatel tak jako tak nevyužije (např. šifrování bitlocker), nebo existují srovnatelné varianty třetích stran

pokud to musí být wifi, pořiď si např. tohoto klienta: edimax-br-6228nc-d219121.htm (varaintně tp-link-tl-wa701nd-d165037.htm) a nastav do režimu bridge.

Klávesnici jsem ti našel, dají se najít v různých cenových hladinách (já jsem spokojený s Logitech UltraX Media Keyboard)

Grafiky jsou OK obě.

hry opravdu nezvítězily... moje aktuálně nejčastější činnost je korektura a skenování... k tomu to video a fotky mrňouse, internet běží nonstop, a občas se mi hodí virtuál na odladění nějakých věcí do rachoty...

tebou navržená sestava není špatná, ale zůstanu u té svojí, složím si ji sám... ale i tak dík

tak nakonec jsem objednal po drobných úpravách

BITFENIX case Shinobi Midi Tower
Seasonic SS-500ET-F3 500W, OEM
MSI Z77A-G43 - Intel Z77
Intel Core i5-3570
Arctic Cooling Freezer 13 Pro Continuous Operation
Kingston Value 16GB (4x4GB) DDR3 1333
MSI R6850-PM2D1GD5/OC, PCI-E
WD AV KX - 500GB
WD Caviar Green RX - 2TB
Lite-On iHAS124 černá, Bulk
Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM
BITFENIX Spectre, 120mm, Black

celekm: 25 750,- včetně sestavení a všech těch hezkých poplatků (ano, trochu jsem překročil rozpočet, ale protože jsem nechtěl ustoupit z vybraného, budu si muset urvat od úst několik lahváčů, žíly mi to nerve, páč lahváče moc nepiju :-))

Děkuji touchwoodovi a M-Polovi za podnětné připomínky a značím za vyřízené.