Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření wifi sítě

Ahoj, mám takovou menší otázku. Potřeboval by jsem se zeptat jestli je vlastně nějaká technologie na nastavení routeru aby se k síti připojil jen pomocí Wifi sítě. Není zrovna prostor kde bych ho připojil k dalšímu kabelu a nebo internetovému kabelu z antény (později co dodělájí optiku k vyvaděči z optiky). Přemýšlel jsem jestli pomocí repeateru, ale nevím jak přesně repeater funguje a jestli je možné z něj vyvádět ethernetový kabel přímo do PC a nebo jestli se musí připojit další router za repeater.. A potřeboval bych připojit další desktopový PC k síti, nejlépe pomocí Ethernetu. Nerad bych ho připojoval pomocí síťové karty (pokud nebude nutno)... Pokud je taková možnost zaslat i video pod vlákno. Předem děkuji za pomoc.

Trochu zmatený dotaz. Jestli chceš připojit router k internetu přes wifi, musí podporovat funkci klient.

Připojovat stolní PC přes wifi není dobrý nápad. Vždycky existuje nějaká možnost, jak k němu natáhnout ethernetový kabel, v nouzi použít power line adaptéry. Snad na tom PC nebudeš hrát hry a divit se, proč máš vysoký ping...

video to za tebe nepřipojí, musíš chápat co chceš dělat...

potřeboval bych připojit další desktopový PC k síti, nejlépe pomocí Ethernetu. Nerad bych ho připojoval pomocí síťové karty

...jak vidět, není to tvůj případ.
repeater je něco mezi zlem a vyhozenými penězi.
jestli cpeš router někam, kde nemá možnost připojit přívodní wan kabel k internetu, ani kabel do tvé domácí lan, pak je jeho umístění špatně.

jako všichni umisťovači - nemáš tu náčrtek bytu, nevíš jestli to je rodinný domek nebo zarušený panelák, nevíš přes kolik zdí chceš pokrývat zbytek. jen víš že chceš wifi a víš o existenci repeaterů.
na typu routeru vcelku nezáleží, ale pro jistotu by neškodilo ho taky uvést.