Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejdou periferie

Zdravím, po sestavení nového PC mi nejde myš, klávesnice, monitor a počítač po zapnutí nejde vypnout normálně přes tlačítko, jenom zezadu přes zdroj, všechno v pc běží jako RGB podsvícení a všechny větráky. Zkoušel jsem jinou základní desku a zdroj a pořád stejný problém. Děkuji za rady.

sestava: MB ASUS PRIME B450-PLUS
CPU AMD RYZEN 3 3500X
GPU MSI GTX 1050 AERO ITX 2G
RAM HYPER X 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16
Zdroj GIGABYTE P650B
SSD Kingston A2000 500GB
Skříň EVOLVEO PTERO Q1

ATX zdroj by neměl jít zapínat rovnou zezadu, ale přes desku. Něco tam máš špatně, zřejmě front panel, tak odpoj PW kablíky od front panelu a zkus to zapnout propojením pinů dle manuálu. Taky zkus clear CMOS vyndáním baterky při odpojeném kabelu do zdroje a případně i s jen jednou RAM.