Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji poradit s výběrem komponent na PC s vodním chlazením

Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit s výběrem komponent do mého, jakoby vysněného projektu, který bych chtěl v nejbližší době uskutečnit. Jsem grafik, ale zároveň i stříhám a edituji videa. Ve volném čase jsem i vášnivý hráč počítačových her. V brzké době se budu stěhovat do nového bytu, kde jednu místnost věnuji jen pro účely své kanceláře a mám v plánu si i sestavit nový počítač.

Rozpočet na počítač:
- cca 150.000,- Kč

Účely, ke kterým budu počítač používat:
- Práce: Daz3D, Blender, Premiere Pro, After Effects, Houdini
- Hraní: GTA V, CyberPunk 2077, ARK: Survival Evolved, Assassins Creed: Valhalla, RDR2, Shadow of the Tomb Raider a jiné AAA tituly

Detailnější popis:
Chci si sestavit počítač, který bude zároveň na hraní her, ale zvládne i opravdu náročný rendering plus stříhání a přehrávání RAW 6K videí v reálném čase. Počítač používám nejvíce ke stříhání a editování videí a videa natáčím ve 4K. V brzké době však plánuji změnit techniku a plánuji přejít na kameru, která bude natáčet 6K či 8K a abych mohl takováto videa přehrávat v RAW kvalitě při editování, tak můj nynější počítač na to již nestačí. Kdykoliv se nevěnuji práci a jsem doma, tak rád hraji hry a potřebuju sestavu, která zvládne hraní ve 4K na ty nejvyšší detaily. Nejsem žádný expert, co se týče výběrů komponentů, ale mám nějakou svou představu o tom, jak by můj nový počítač měl vypadat. Do dnešního dne jsem používal vzduchem chlazený počítač, ale při náročnějším renderingu počítač extrémně hučí a přijde mi, že už se i začíná přehřívat. Jeden z důvodů, proč bych chtěl kompletně přejít na vodní chlazení.

Mé požadavky ohledně komponent:
- Grafická karta: RTX 3090 (s vodním chlazením) - vím, že je na trhu více verzí těchto grafických karet, ale jaksi se v tom vůbec neorientuji
- 2x 4TB SSD
- 64GB RAM (aby to mělo RGB prvky)
- Větráky (aby to mělo RGB prvky)
- Skříň: Antec Torque (Vůbec netuším, zda-li se do toho bude vše vejít a bral bych tedy názor někoho, kdo se v tom vyzná. Pokud se vše do této skříně nevejde, prosil bych i o doporučení podobné skříně, jako je tato.)

Další komponenty:
Ve zbytku komponent se vůbec nevyznám a vůbec netuším, co k čemu potřebuji, co do čeho pasuje a ani netuším, co je lepší, jestli AMD nebo Intel a proto bych s tímto výběrem potřeboval pomoci.
- Základní deska?
- Procesor?
- Vodní chlazení?
- Vodní pumpa?
- Vodní chlazení grafické karty?
- Vodní chlazení procesoru?
- Vodní nádrž?
- Radiátor?
- Pevné trubice + "fittings" (těsnění na tyto trubice)

Závěrem:
Jediné co vím je, že si chci složit tuto sestavu s použitím pevných a průhledných trubek. Chci použít i barevnou chladící kapalinu.

Budu velice rád za jakoukoliv pomoc a za jakákoliv doporučení. Výběr komponent nemusí být pouze k dispozici z českých obchodů a e-shopů. Přes internet nakupuji často i z ciziny, takže pokud něco nebude dostupné u nás v ČR, tak mi opravdu nebudou vadit odkazy na zahraniční obchody, kde dané komponenty budou k dispozici.

Předem děkuji za váš čas a budu se těšit, s čím někteří z vás přijdou. :)

PS: V příloze přikládám obrázek sestavy, která je dle mých představ a touto cestou bych se chtěl ubírat.

vodní chlazení na celý pc si vyřeš sám. Proto tam není žádný chladič. Jinak klasiku disk tam je pro ukládání dat, na to se ssd nehodí.

Proč tam nedávám placaté ssd, je kvuli tomu, že to užírá sata porty.

Stačí číst!

Ad tazatel chce přehrávat 8K video, a na to potřebuje pořádný cpu.

Decoding či přehrávání 8K videí ti dnes přehrají i mobilní procesory ARM často osazovany v Android TV boxech.
Musím ovšem souhlasit s newwes s tím, že je to jen ledabylé nahazení drahých komponentů do košíku bez hlavy a paty které vypadá jak přestřelené herní jak Workstation kde mu pro 8K stačila podstatně levnější 160W "Single Slot" 8Gb-16Gb Quadro RTX (2020) s podporu HEVC (B frame) v 8K@4320p (chroma 4:4:4:) a Octo Core CPU (16Th) na podkladu s Quad-Chanel MB pro podstatně rychlejší bandwitch. Už v základě, Quadro PRO karty od Nvidia či AMD PRO maji podstatně lépe optimizované (a certifikované) ovladače pro požadovaný SW.
Další věc o ktere napadla řeč jsou periferie, jako klavesnice a myš určené na tento typ prace. Vše je jen koncentrovaný na vzhled samotného PC a pozadavkem RGB aby vse blikalo. Proto mám menší pochyb o serioznosti požadavku.
[92129-rtx4000-png]

Tak jsem tam napsal a už jsem dostal i odpověď. Kdyby to některé zajímalo, kolik takováto zakázková práce bude stát se vším všady, tak zde dávám souhrn:

Kompletní cenový rozbor:
- komponenty: 130.000,- Kč
- skříň: 10.000,- Kč
- vodní chlazení: 20-30.000,-Kč
- práce: 10-20.000,-Kč (lakování, designová úprava)

Celkem tedy:
- přibližně 180.000,- Kč
- doba zpracování: jeden měsíc (od zaplacení zálohy, která činí 25% z celkové ceny)

Takže ještě jednou ti děkuji za doporučení této společnosti. Když vidím, co to všechno obnáší, tak si to raději opravdu nechám sestavit od profesionála, než abych něco zbabral sám. :-D