Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gramo a repro?

Zdravím a prosím o radu.

Vůbec nerozumím audio technice a chtěl bych si pořídit gramofon.

Vybral jsem si tenhle, jednak podle recenzí hraje dobře a líbí se mi i vzhledově https://www.alza.cz/house-of-marley-stir-it-up-black-d4591782.htm

Mám představu, že bych ho přes RCA napojil na aktivní reproduktory https://www.alza.cz/c-tech-impressio-virtus-d5704528.htm. Do těchto reproduktorů bych měl i TV přes optický kabel.

Nechci pořizovat žádný zesilovač nebo domácí kino, limit jsem si dal cca 10 tisíc.

Bude to takto fungovat? Je to použitelné, rozumné? Díky

Zesík plus stereo dáš sice ca 15 jenže kvalita někde jinde,navíc možnost napojit do něj plno věcí,ohledně těhle integrovaných ty stojej za vyliž jak v domácích kinech tak v podobných repro cos postnul,když vemu třeba podobný Genius 5:1 tak ty právě v hodně případech zkapou po dvou třech letech kor ty nový revize,pak zbydou akorát repro na vyhození který vidíš u popelnic,jako ty kina s integrovaným zesíkem.Neříkám že ti to nevydrží je to kus od kusu tyhle,ohledně zvuku u těch pár recenzí píšou že šumí atd,takže jestli chceš kvalitní zvuk tak to nevím...To už bych koupil raději studiovky pokud nepotřebuješ ozvučit velkou místnost....(tam je zase problém to propojení s Tv ale ty většinou nemaj optiku atd.)

Nemusí dávat 15, audio má tu výhodu, že na rozdíl od počítačů a telefonů není větší důvod vyhýbat se bazaru. Před měsícem jsem poslal dál slušně použitelné repráky v krásném stavu za 2500, receiver za 3000 a věřím, že za 5500 by to jako set udělalo víc parády, než nové aktivní repro za podobnou částku. Před 10 lety mě to vyšlo na 4500 za repro a 7000 za receiver.

Zkus se zeptat třeba tady
https://forum.avmania.zive.cz/index.php
ale napiš, jaká kvalita ti bude stačit. Jinak se tam můžeš dozvědět, že pokud nebudeš mít všechny kabely z bezkyslíkaté mědi, tak to můžeš rovnou zahodit.
:-D:beer:

BTW:
Já jsem nedávno dal za odvoz gramo NZC421 i s reprobedýnkami. Srdce mi krvácelo, ale předpokládal jsem, že to už nikdy nebudu potřebovat (mám hifiškaf i s gramofonem, poměrně dost desek, ale už je to dávno, kdy jsem si nějakou pustil) a že to aspoň ještě někomu poslouží.

Fungovat to asi bude, ale otazkou je proc? Kvalita nebude nic moc, v pripade porizeni drazsiho reseni nebude porad kvalita nic moc jen to bude stat nesmysl a porad to bude nepohodlne na obsluhu... je to hezke retro ale to je asi tak vsechno, dneska bych to vazne uz neresil, natoz kdyz pises ze tomu nerozumis a nic o tom nevis. Porid radsi neco do ceho lze pustit strem z nejake hudebni sluzby a budes mnohem spokojenejsi.

Jemu ide o tie hejblátka, chromová tyčka pohybujúc sa zcela automaticky do stredu dosky v drážkach, elegantne pohojdávajúca sa na čiernom vinile s šumom, rachotom hifíčka na škrabancoch v ryhách.

Na to dnes letia baby viac, ako na zbierku prišpendlených chrobákov pod sklom amatérskeho entomológa.