Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externý disk s funkciou zrkadlenia

Dobrý deň,
Prosím Vás existuje nejaký externý disk (SSD/HDD) , ktorý má funkciu zrkadlenia? Napríklad, keby prišlo k poškodeniu nejakej časti (sektoru) tak sa automaticky presunie do druhej. Ide o zálohovanie dôležitých vecí.Mal som skúsenosti s par HDD a tie sa mi žiaľ pokazili. Ďakujem za každú radu, lebo sa moc nevyznám v tejto technológii. Pekný deň

Změna předmětu, původně: Externý disk (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Dam priklad... zalohuju si sve domaci pocitace na svuj domaci NAS... mam tam fotky deti od mala, skeny dulezitych dokumentu (originaly nekde doma v sulpliku) atd. No a dum lehne popelem, co neznici ohen, dorazi hasenim hasici... pocitae na uhel, NAS taktez... a veskera data jsou komplet pryc i kdyz jsem "zalohoval".
Takze ne, proste zkopirovani na dalsi medium neni zalohou ani omylem, spis jen plytvani mistem. Bohuzel na toto vetsina prijde az kdyz je pozde. zamerne jsem zvoli mozna trosku "drsnejsi" pripad, ale nic co by se nemohlo stat. To je duvod proc zalohu delam. Dalsi oblibeou lzi je ze mam "zalohovano" kdyz pouzivam zrcadleni disku...

Souhlasím i nesouhlasím. Za mě je ideální záloha na dva externí disky a každý z nich uložený na jiném místě. Jeden někde doma a druhý třeba na chatě. Jako pojistka do třetice klidně cloud. Záleží samozřejmě, jak cenná data tam jsou. Rodinné foto atd. mám ještě na DVD. Takže o ztrátu dat strach nemám.