Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IdeaPad S340 - zamrzání windows

Ahoj.
Než s tím poběžím na reklamaci, tak jestli by někdo nevěděl..
Při nečinnosti zamrzá O.S. (Lenovo IdeaPad S340-14API, Windows 10 Home) a to tak, že ne vždy, ale tak v 90% případů, kdy je počítač nečinný (no prostě nešmrdlám myší a něco nedělám) více jak cca 5 minut. Je jedno, jestli je něco spuštěného, nějaká aplikace, program, nebo to jen tak svítí plochou. Přijdu k notebooku, myš pár vteřin reaguje na pohyb (při najetí na nějakou ikonu ale ta nereaguje - nezmění pozadí) a pak se kousne i myš (nezáleží na tom, jestli je to touchpad, nebo externí myš přes USB). Nereaguje ani klávesnice, žádné funkční tlačítka Ctrl+Alt+Del taky bez odezvy. Jedniná možnost je přes napájecí tlačítko ntb restartovat.
Ovšem zamrzá to striktně jenom v případě, že je ntb napojen k síťovému napájení. Pokud jedu jen na baterii, funguje to bez problémů....
Zkoušel jsem upravovat režimy napájení (zakázané vypínání disku, PCI etc), ale to bylo bez efektu. Zkrátka jediné, co 100% pomohlo, bylo odpojení síťového napájení (trafa).
Dá se s tím něco?
Díky...

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

jen naslepo: zakázat všechny služby a programy na pozadí od lenova, kromě obsluhy f-kláves. třeba chcou něco dělat na pozadí když je klid a s aktuální betaverzí w10 jsou nekompatibilní.

na alze a czc jsou zcela jiné parametry, takže ten typ je na málo desetinných míst.

Takže, typ notebooku zřejmě ještě pokračuje značením 81N8 (to budou ta zbývající desetinná místa). :-)
Spuštěný Linux (Linux Mint) Live bez problémů, na hw to nevypadá.
Povypínané služby a programy Lenovo na pozadí zkouším teď (nevypnuty Lenovo utility - function keys), tak uvidím...

Instalačku Win10 si uděláš pomoci MediaCreationTool na webu Microsoftu, na tom není co zkazit. Předem je vhodné si stáhnout z webu Lenova ovladače - jen ty, které potřebuješ. Za hodinu je "vymalováno". Windows instalovat s odpojeným internetem - lokální účet, ne Miicrosoft.

Tak abych to ukončil. Ještě jsem to projel adwcleanerem - něco to našlo a na chvíli to vypadalo, že to i pomohlo, ale zase nic. No a když už jsem se konečně dokopal k tomu, že tedy buď obnovení systému, nebo novou instalaci (plánoval jsem to v tomhle pořadí), tak včera aktualizace Windows a je klid....

No jo, no. Každej noťák je trochu jinak zbastlenej, chybky se najdou...
Já dřív na ntb provozoval i Linux, tam byl zase sport zprovoznit třeba jen blbou regulaci jasu na obrazovce, čtečku paměťových karet, tv kartu do USB... Jako šlo nakonec všechno, ale copak jsem nerd, abych po nocích prohrabával všemožná fora a sháněl správnej bastl ausgerechnet na ten můj problém?
Každý má svý.