Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herni pc sestava QHD 60K včetně monitoru

Prosím Vás o radu ohledně herní pc sestavy na hraní v QHD do 60 000kč.

Mám trochu netradiční požadavek - jak vidím na různých eshopech nedostupnost amd a nvidia grafik v segmentu herní špíčka nebo vyšší třída i dokonce střední třídy tak bych prozatím chtěl vzít jednu slabší komponentu na půl roku a to grafickou kartu od nvidia GIGABYTE GeForce GT 1030 Silent Low Profile 2G a pak postupně došetřím na grafickou kartu od nvidie v segmentu herní špička a to RTX 3080 nebo RTX 3090.

Ostatní komponenty nechám na Vás jaké mi doporučíte. A co se týka zdroje v stolním počitači tak už rovnou dopředu vhodný na RTX 3080 nebo RTX 3090.

A tech 60K je za zaklad + na grafiku dosetris nebo jak to mame chapat ?

Ta 1030 mi nedava smysl, to radši bazarovou kartu na které něco zahraješ (a možná ji pak ještě prodáš).

Podle mě se grafiky 3x00 "už pomalu" prodávají na objednávku, já bych to takhle odděleně nechtěl to bych radši týden / 14dnů počkal.

bože, co tě vede k tomu dávat do pc za 60t sata ssd jen 500gb, a k němu mechanický krám nic moc řady?

proč obrovská zavazející bedna, která bude kdesi pod stolem, musí stát 4k? jistě je dobrá, ale když se v ní nebude rozbíhat pomalý mechanický disk s gyroskopem, snad by se našlo něco levnějšího, co ušetří na 1-2tb m2 disk s chladičem.

když přídaný mechanický hdd jako velké úložiště bezcenných dat: než ho strkat do připravených lyžin a rozvibrovávat velkou skříň, raději bych ho teplovodivými podložkami přilepil k základně. ale poptal bych se známých, jestli nemají polozadarmo 1tb a zbylý peníz nacpal radši ho m2/ssd.

M.2 NVMe je rychlejsi, zvlast na nabeh OS se to hodi, jeden M.2 NVMe nic neuzira. U druheho M.2 nebo u prvniho M.2 SATA ti to ty 2 SATA uzere, navic M.2 SATA a SATA disk neni zadny rozdil, nebrat. Kazdopadne jeden M.2 NVMe neni problem pro soucasne desky a je to rychlejsi.

Muze byt, jak to tam mas + chtel monitor, takze na grafiku bude muset dosetrit.

Mozne zmeny by byly pameti s moznosti taktovani a naopak o neco levnejsi chladic na procesor:

https://www.czc.cz/hyperx-predator-32gb-2x16gb-ddr4-3600-cl17/243995/produkt

https://www.czc.cz/be-quiet-dark-rock-4/234414/produkt

Pak je otazka, jestli k rychlemu SSD na system a nejhranejsi 2-3 hry, nevzit jeste druhe SSD na dalsi hry a zbyla data:

https://www.czc.cz/wd-blue-3d-nand-2-5-2tb/225016/produkt

S monitorem je to tezke, ja bych treba vzal tento:

https://www.czc.cz/benq-pd3200q-led-monitor-32/202672/produkt

QHD se shani cim dal hur a tento je "jen" 60Hz a bez FreeSync, ale zase neni debilne zakriveny. Obzvlast pro hrace muzou byt chybejici FreeSync a vyssi frekvence omezujici, zalezi taky na tom, jake hry hraje.

Toho monitoru jsem si nevšiml, je uveden až ve druhém příspěvku. Jestli je 60k rozpočet pevně daný, byla by nejschůdnější cesta vzít R5 5600X. O 4k levnější a na RTX 3080 stačí taky. Za RAM bych už tolik nedal, ale ok. Chladič Be quiet! Dark Rock 4 mám na R5 3600 a spokojenost, no jelikož jsem opomněl ten monitor, tak jsem přitlačil na tu Noctuu. Desku bych už neměnil, příp. další SSD může dokoupit později, pokud by pochybělo. Bedna z vlastí zkušenosti ok. S monitoren neporadím.
Takhle za 26,5K
https://www.czc.cz/291438,305098,269130,213646,295303,243995,234414,302197/kody
+500Kč doplatek na 850W zdroj, 10k monitor, 25k grafika 3080.
Pro tazatele: na 3090 nemáš rozpočet.

Já bych tu sestavu moc nehrotil finančně ať vyjde na monitor a tu grafiku.
Možná i ta 10600KF je přepálená ale zase šetřit cca 2-3k se mi zdá vzhledem k rozpočtu zbytečné.
Pevný disk jsem tam nedával, pokud to nebude skladiště mohlo by stačit časem druhé 1TB/2TB SSD do nvme/sata.

[92151-leden-sestava-23k-png]

Tady je srovnání několika her na FHD/QHD / 4K s 3080.
https://www.techspot.com/review/2185-amd-zen-3-ryzen-5600-versus/