Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herni pc sestava QHD 60K včetně monitoru

Prosím Vás o radu ohledně herní pc sestavy na hraní v QHD do 60 000kč.

Mám trochu netradiční požadavek - jak vidím na různých eshopech nedostupnost amd a nvidia grafik v segmentu herní špíčka nebo vyšší třída i dokonce střední třídy tak bych prozatím chtěl vzít jednu slabší komponentu na půl roku a to grafickou kartu od nvidia GIGABYTE GeForce GT 1030 Silent Low Profile 2G a pak postupně došetřím na grafickou kartu od nvidie v segmentu herní špička a to RTX 3080 nebo RTX 3090.

Ostatní komponenty nechám na Vás jaké mi doporučíte. A co se týka zdroje v stolním počitači tak už rovnou dopředu vhodný na RTX 3080 nebo RTX 3090.

Já bych tu sestavu moc nehrotil finančně ať vyjde na monitor a tu grafiku.
Možná i ta 10600KF je přepálená ale zase šetřit cca 2-3k se mi zdá vzhledem k rozpočtu zbytečné.
Pevný disk jsem tam nedával, pokud to nebude skladiště mohlo by stačit časem druhé 1TB/2TB SSD do nvme/sata.

[92151-leden-sestava-23k-png]

Tady je srovnání několika her na FHD/QHD / 4K s 3080.
https://www.techspot.com/review/2185-amd-zen-3-ryzen-5600-versus/