Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr správného monitoru 27" k RTX 3070 - 2K nebo 4K?

Zeptal bych se na jednu věc, zda někdo poradí...kamarád má v počítači grafickou kartu RTX 3070 a chce si koupit nový monitor. Nějaký herní, asi těch 144 Hz, odezva 1 ms, panel IPS ve 27". V tom bych problém neviděl...Nicméně otázkou je, zda 4K nebo 2K...On by chtěl 4K a já se trochu obávám, zda to ta RTX 3070 ustojí...zda ty nejnovější hry půjde hrát ve 4K. Zda nebude muset snižovat detaily, atd. Z tohoto důvodu by zřejmě byl v pohodě nějaký monitor 2K, tam si myslím neměl být problém. Navíc výkonnější kartu kupovat nechce...za prvé se nedají sehnat a pak ty jejich ceny se stále "šroubují" docela vysoko...Takže jestli poradíte, zda koupit k RTX 3070 herní monitor ve 4K - ano či ne...samozřejmě při funkčnosti a minimálním omezování FPS. Anebo se hodí více 2K monitor. Díky

Změna předmětu, původně: Výběr správného monitoru (host)

Co je 2K monitor?

4K - 3840x2106

2,5K - 2560x1440

nekdo rika 2K, ze je 1920x1080, ale neni to dobre, radeji pis fullHD, to je zazity vyraz.

---

3840x2160 je mozne na nekterych monitorech bez ztraty zaostreni prepnout na fullHD, ale bohuzel ne na vsech, ja mam 4K monitor od iiyama a nejde to.

Na 27" monitoru bych rozhodne nechtel vetsi rozliseni nez 2560x1440, sice ve hrach vyssi rozliseni nevadi, ale prace ve Windows je otresna.

Měl jsem na mysli 2K = rozlišení 2560x1440. Ještě jsem se díval na nějaké testy a RTX 3070 ve 4K na vysoké detaily většinou kolem 60 fps, což by mohlo být ještě dostačující....A pochopitelně hodně záleží i na typu hry.

2K znamena 2000 pixel na sirku, uznej, ze 2000 a 2560 je trochu rozdil. Pouzivat nejake oznaceni a myslet neco jineho je divne, chces-li byt v IT vic nez BFU, nepouzivej to ve spatnem vyznamu.

Reknu ti to takhle, mel jsem 32" 2560x1440, vymenil jsem to za 32" 3840x2160 a rikam si, ze jsem udelal chybu, rozdil neni poznat a pri praci ve Windows s tim mam trochu problemy. Na 27" si 4K nedovedu predstavit vubec.

Na tom 32" musim mit ve Windows 150% zvetseni, hodne programu to podporuje, ale u tech, ktere to zvetsovani ignoruji, je to pekny vopruz. Souhlasim s tebou, ze u dnes bezne 50" televize je 4K idealni, ale na monitorech 27"-32" rozhodne nebrat. Za me na tehlech uhloprickach monitoru je ideal QuadHD.
Blby je, ze QuadHD monitoru ubyva. :-/