Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový monitor

Dobrý den,

stala se mi nemilá věc, a to, že po x letech mi odešel monitor, takže plánuji nový. Mám vybraný tento - https://www.czc.cz/samsung-u28e590d-led-monitor-28/174773/produkt už v 4k rozlišení. Moje otázka ale zní, jak se s tímto monitorem popere moje pc této sestavy - https://www.czc.cz/7jltjv4144irv9kfp097t2t764/seznam ? Tento monitor bych brala i z toho důvodu, že v polovině tohoto roku si budu kupovat nový počítač, ale pro teď k tomuto starému nemám náhradní monitor. Počítám, že na svém pc bych asi musela mít nastavené nižší rozlišení, ale jde mi taky o to, aby se mi monitor rozběhl a fungoval v pohodě. Děkuji za rady. :)

Ano, cca 5 let, koupeno roku 2016, jediné komponenty, co v seznamu chybí, je druhá ram stejného typu, kterou jsem dokupovala pozdě a ubývá SSD disk, bo mi nedávno taky přestal fungovat. Děkuji za radu, nakonec si tento monitor koupím, má ho i bratr a je s ním spokojený. Hdmi připojení v pc mám. :)

Fungovat to bude normalne.

Zvaz to!

Mam 32" monitor se 4K rozlisenim a nejsem s tim spokojen. Ve hrach to nevadi, ale pracovat s tim ve Windows je otres. Proste je ten monitor na to rozliseni prilis maly. U mensicho nez 32" monitoru si 4K vubec nedokazu predstavit, pismenka budou tak titerna, ze je neuvidis a bohuzel zdaleka vsechno ve Windows si se zmenou meritka (dpi) nerozumi. Sam na tech 32" pouzivam meritko 150%, na mensim monitoru budes muset jeste vetsi.

Doporucil bych ti monitor s 2560x1440.

jedna technická co se týká ostrosti:
teď jsem si toho všim jak tu přehazuju firemní a domácí pc a asi jsem se udrbnul v osd nastavení, měl jsem dojem že se dívám na .jpg fotku místo na monitor v nativním rozlišení.
totiž místo ostrého písma buď nepřirozené barevné stíny kolem fontu, nebo poškozený vlasový font a mohl za to právě nějaký ze stupidních herních apod režimů monitoru.

Jenže on zmiňuje že už je 4K moc i na 32 natož na nějakou 27,jinak k týhle sestavě i k budoucí čím vyšší rozlišení tím víc jde grafickej výkon GPU dolů k týhle sestavě je to už bída a u her půjde FPS dolů s tímto monitorem.Mizernej Tn panel taky stojí za to a nejspíš nebude ani od Samsungu ale nějakej čínskej. Stručně řečeno k čemu to 4K rozlišení když větší užitek ohledně her bude u QHD? Nebo bude budoucí GPU nějaká RTX 3070 za 20000 k tomu 4K rozlišení?