Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový monitor

Dobrý den,

stala se mi nemilá věc, a to, že po x letech mi odešel monitor, takže plánuji nový. Mám vybraný tento - https://www.czc.cz/samsung-u28e590d-led-monitor-28/174773/produkt už v 4k rozlišení. Moje otázka ale zní, jak se s tímto monitorem popere moje pc této sestavy - https://www.czc.cz/7jltjv4144irv9kfp097t2t764/seznam ? Tento monitor bych brala i z toho důvodu, že v polovině tohoto roku si budu kupovat nový počítač, ale pro teď k tomuto starému nemám náhradní monitor. Počítám, že na svém pc bych asi musela mít nastavené nižší rozlišení, ale jde mi taky o to, aby se mi monitor rozběhl a fungoval v pohodě. Děkuji za rady. :)

Ano, cca 5 let, koupeno roku 2016, jediné komponenty, co v seznamu chybí, je druhá ram stejného typu, kterou jsem dokupovala pozdě a ubývá SSD disk, bo mi nedávno taky přestal fungovat. Děkuji za radu, nakonec si tento monitor koupím, má ho i bratr a je s ním spokojený. Hdmi připojení v pc mám. :)

Pocitac to nejak da s nizsim rozlišením.
Sleva na czc je typicky fake videl jsem za 5750 na nejceny.cz
Hodne bych vahal nad tíim 28 4k, podle me maly monitor.

Fungovat to bude normalne.

Zvaz to!

Mam 32" monitor se 4K rozlisenim a nejsem s tim spokojen. Ve hrach to nevadi, ale pracovat s tim ve Windows je otres. Proste je ten monitor na to rozliseni prilis maly. U mensicho nez 32" monitoru si 4K vubec nedokazu predstavit, pismenka budou tak titerna, ze je neuvidis a bohuzel zdaleka vsechno ve Windows si se zmenou meritka (dpi) nerozumi. Sam na tech 32" pouzivam meritko 150%, na mensim monitoru budes muset jeste vetsi.

Doporucil bych ti monitor s 2560x1440.

jedna technická co se týká ostrosti:
teď jsem si toho všim jak tu přehazuju firemní a domácí pc a asi jsem se udrbnul v osd nastavení, měl jsem dojem že se dívám na .jpg fotku místo na monitor v nativním rozlišení.
totiž místo ostrého písma buď nepřirozené barevné stíny kolem fontu, nebo poškozený vlasový font a mohl za to právě nějaký ze stupidních herních apod režimů monitoru.

Jenže on zmiňuje že už je 4K moc i na 32 natož na nějakou 27,jinak k týhle sestavě i k budoucí čím vyšší rozlišení tím víc jde grafickej výkon GPU dolů k týhle sestavě je to už bída a u her půjde FPS dolů s tímto monitorem.Mizernej Tn panel taky stojí za to a nejspíš nebude ani od Samsungu ale nějakej čínskej. Stručně řečeno k čemu to 4K rozlišení když větší užitek ohledně her bude u QHD? Nebo bude budoucí GPU nějaká RTX 3070 za 20000 k tomu 4K rozlišení?