Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkoustový tisk_zasychání trysek

Řeším koupi nové tiskárny na domácí použití, s malým množstvím tisku. Hlavní výrobci (Canon/Epson/HP/Brother) své systémy pořád vylepšují, nicméně mě zajímá hlavně věc zasychání trysek. Mimo jiné i provozní cena, cartridge, originál nebo kompatibilní. Podělí se někdo o zkušenosti? Nebo se podívat na barevnou laserovou, bez přihlédnutí na fototisk?
Díky za reakce
Petr

Nekdo bude tvrdit neco jineho, moje osobni zkusenost je ze mi inkoustovka nezaschla nikdy - ani kdyz jsem treba pul roku netiskl. Mam doted v praci nejakou starou Canon inkoustovou multifunkci, a proste - porad funguje. Ale nejspis je to i o podminkach - mam i zavrenou ve skrince, v klimatizovane mistnosti. Kdyz ctu jak si nekdo stezuje "uz to zae zaschlo", a pak napise ze ma tiskanu na parapetu kde pres okno pul dne smazi slunce, pada prach atd. tak se ani nedivim.

Dnes moderné atramenty majú v riadiacej jednotke zabudovaný ochranný mechanizmus, tzv. riadeným odstreknutím atramentu v prípade, ak sú tlačiarne nepoužívané, sú vzorne, elegantne uložené vedľa porcelánového jeleňa v sekretári, ak sú hlavice trysiek odparkované v doku na tesniacich gumách. Niektorí kapitaľistickí, americkí, západní výrobci pri tejto samoúdržbe pretočia hnacie valce celého mechanizmu podobne, ako to bolo u prastarých, zápalných, amerických, dekadentných VHS rekordéroch. Dnes sa takto chovajú aj inteligentné plynové agregáty riadené procesormi určené na kúrenie vybavené zabudovanými obehovými čerpadlami s hriadeľmi uložené v keramických puzdrách (kvôli nízkej spotrebe energie obehového čerpadla). Preto sa nesmie tlačiareň odpájať z napájacieho zdroja z dôvodu, aby furt žrala za drahé šušne, za ťažko zarobené financie vynakladané sľušnými, poctivými občanmi za západnú, zderskú, predraženú elektriku. Zľatí komunisti.

Ty zlatý komunisto, tak prozraď, jako skvělou sovětskou nebo severokorejskou tiskárnu máš doma ty. Nebo si odpusť ty trapné politické poznámky, do odborné poradny nepatří a děláš jí u nových návštěvníků jen ostudu. My, co tě už známe, máme pro mentálně postiženého trochu pochopení.

Jo, HP se separátními cartridgemi mi zasychala. Teď mám tankového bratříčka a pohodka /ťuky ťuk :-)/. Moc netisknu (třeba i čtvrt roku nic), stačí jednou za měsíc/dva vytisknout nějakou fotku a vymalováno. Nebo udělat barevnou kopii ze skeneru. Ale IMHO ani to by asi nebylo třeba...

Předpokládám, že samotný tankový systém není zárukou toho, že tisková hlava nezaschne. Ty piditrysky tam jsou furt, ne? Ale je pravda, že jejich pročištění bude vzhledem k ceně inkoustu asi výrazně levnější, než u cartridge inkoustů.

Tak znova:

Už tuhle blbost neopakujte, mohl by tomu někdo uvěřit. "Zlacenou hlavu".

Znova vás, vážený bronzový rádče, vyzývám, abyste sem nepsal nesmysly. Žádnou zlacenou hlavu nemáte, kdybyste někdy viděl více, než 1 tiskárnu zevnitř, pochopil byste, že takto vypadají trysky na všech tiskových hlavách a tedy nejde o žádnou záruku toho, že něco nebude zasychat.

Vy hifisti máte nějakou úchylku na zlato, ne? Zlacené konektory, zlacené tiskové hlavy.... jenomže zatímco v elektronice se to dá aspoň trochu obhájit korozivzdorností a vodivostí, tak v tiskových hlavách to nemá ani elementární logiku.

Jinak moje předchozí MP-640 zasychala celkem ochotně (originální inkousty). Vydržela dlouho - než definitivně zhebla na B200. Plus když se po zapnutí občas rozhodla, že si musí pročistit trysky, tak člověk pět minut jen čučel a poslouchal rachot mechaniky v tiskárně.

Od té doby mám Epson XP-610 a zatím OK, zaschne jen občas a po jednom pročištění se trysky proberou.

to jezekhifi_a to jakože když je zlacená, ta nezaschne? Již z fyzikálního principu je jisté, že tekutina v dírce zaschne, dřív nebo později...
Vím že, laser je na foto nevhodný, ale beru kompromis k ceně/technologii/médiím a celkovému dojmu. Myslím foto a grafika v textu, ne foto jako z fotolabu.
Zajímal by mne třeba i rozdíl mezi laser/LED, jestli to je znát subjektivně.