Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC zostava do 2 000 €

Ahojte. Môj súčasný počítač má už pomaly 10 rokov a už sa dlhšie pohrávam s myšlienkou, že by som ho vymenil za niečo nové, čo mi ideálne tiež vydrží dostatočne dlho. Svet hardvéru je ale pre mňa tak trochu španielska dedina, tak dúfam, že mi poradíte aj tentokrát.

Chcem mať nadštandardne výkonný počítač, ktorý bude slúžiť aj na prácu a aj na hry. Neviem, čo všetko je dôležité spomenúť, ale moje očakávanie je, že to bude mať:
- silný CPU,
- veľa RAM,
- výkonnú grafickú kartu,
- SSD disky,
- zdroj, ktorý to všetko utiahne,
- skrinku, do ktorej sa to vojde.

Budem na tom vyvíjať softvér (spúšťať kompilátory, databázové servery, webové servery), pozerať web, videá a hrať sa hry. Pripojené k tomu budem mať dva monitory a bežné USB periférie (myš, klávesnica, tlačiareň, skener, web kamera, čítačka kariet a telefón).

Predpokladám, že dnes je v kurze AMD, a to je asi tak všetko, čo k tomu viem povedať. Čo by ste mi odporučili?

Je pomerne tichý, aj keď ho je predsa len trochu počuť. Ale je podstatne tichší než jeho predchodca, takže som spokojný. A už som využil aj WiFi, ktorú som považoval za úplnú zbytočnosť, pretože sa mi nechcelo ťahať druhý kábel ku starému počítaču. Už musím len presunúť všetky veci zo starého do nového, a potom budem môcť konečne vyskúšať grafickú kartu. :-D

Na Wifi pripojenie by som sa moc nespoliehal a riešil to klasický cez kábel. Ale však to časom zistíš aj sám. Ja som tiež synovi skladal komp a bola tam možnosť pripojiť to cez WiFi. Má druhý deň som už ťahal kábel. Stabilita a hlavne stabilná rýchlosť nie je cez WiFi nič moc. Ale možno tebe to pôjde OK.