Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava zápisu do registru

Ahoj,
nevidí někdo chybu?

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Test]
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Test\shell]
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Test\shell\runas]
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Test\shell\runas\command]
@="cmd.exe"

Po vložení do registrů a spuštění příkazu dostanu chybu:

K tomuto souboru není přidružená žádná aplikace...

V kontextovém menu (pravoklik) mám položku na kterou když kliknu, spustím požadovaný příkaz. Potřebuji ho spustit jako správce, což by měl být tento zápis do registrů, jenže to nefunguje.
Tvůj zápis který je v rootu mě taky funguje, já ale hledám jiné řešení, hledám spuštění v subcommands (bude tam více příkazů pod jedním odkazem). Tak jak je napsáno v původním dotazu.

Ty chceš spustiť príkazový riadok cmd.exe, ako Správca? Alebo o čo ti ide?

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/i-am-an-administrator-and-still-i-dont-have/7365ba89-ef33-46e5-9348-a4c45f26a774

V prípade, ak chceš mať v roletke kontextového menu pravej myší štít s prevzatím vlastníctva niektorého súboru alebo zložky, potom Merge tento *reg skript, ktorý si v Notepad.exe určite vyrobíš sám.
--------------------------------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]
"HasLUAShield"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas\command]
@="\"%1\" %*"
"IsolatedCommand"="\"%1\" %*"