Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava zápisu do registru

Ahoj,
nevidí někdo chybu?

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Test]
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Test\shell]
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Test\shell\runas]
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Test\shell\runas\command]
@="cmd.exe"

Po vložení do registrů a spuštění příkazu dostanu chybu:

K tomuto souboru není přidružená žádná aplikace...

Ty chceš spustiť príkazový riadok cmd.exe, ako Správca? Alebo o čo ti ide?

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/i-am-an-administrator-and-still-i-dont-have/7365ba89-ef33-46e5-9348-a4c45f26a774

V prípade, ak chceš mať v roletke kontextového menu pravej myší štít s prevzatím vlastníctva niektorého súboru alebo zložky, potom Merge tento *reg skript, ktorý si v Notepad.exe určite vyrobíš sám.
--------------------------------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]
"HasLUAShield"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas\command]
@="\"%1\" %*"
"IsolatedCommand"="\"%1\" %*"