Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké teploty CPU a využití disku na 100% (Notebook

Zdravím.
Řeším momentálně problém s mým několik let starým notebookem.
Běží víceméně bez problému, jediný problém je v tom, že teploty CPU dosahují až k 81°C.
Chlazení je komplet vyčištěné a přepastované CPU. Před vyčištěním a přepastováním byly teploty stejné jako nyní, ale znatelný rozdíl je v hlučnosti, větrák se už nevytáčí na takové otáčky, takže člověku z toho po chvíli ne*ebe, ale i tak je pořád dost hlučný.
V klidovém stavu (vše vyplé, jenom na ploše) jsou teploty okolo 50 - 60°C, jak kdy.
Při prohlížeči 65 - 75°C a při záteži průměr 78 - 81°C, ale 81 nepřekročím.
Nevím, zdá se mi to dost, takhle mi netopil ani AMD Notebook.
A hlavně mi jde o ten rachot, to je děs. Přítelkyně vedle mě večer neslyší ani televizi, když se rozhodne notebook zafuňet.
Psal jsem na více fór, ale nikde mi nedokázali poradit co a jak, tak snad tady se dočkám nějaké rozumné odpovědi.
Jak jsem řikal, chlazení jsem precizně vyčistil a i pastu jsem nanesl novou.
Je zde 2jádrový i7 1. generace. 2.13GHz s integrovanou Intel HD Graphics.
Nemám spuštěný žádný turbo boost na procesoru, nic.
Stáří notebooku je +- 10let.

Další problém je, že jsem dělal novou instalaci W7, protože původní už byly dost zapráskané.
W7 běžely úplně bez problému, všechny ovladače jsem instaloval od výrobce notebooku. (Nejvyšší podporaný je W7 64bit ze strany výrobce).
Problém nastal po upgradu na Widle 10.. Vytížení Disku nonstop 100%. Díval jsem se do správce zařízení, jenže tam horko těžko něco zjistit, furt se tam ty procesy předbíhají, jednou jsou všechny na 0, jindy zase polovina 1mb/s - 2mb/s a tak pořád dokola.
Co může být příčina?
Popř. kdybych zůstal u W7, je to takový problém s tím ukončením podpory? Stejně se nějak nemůžu s těma 10tkama sžít.
Jinak 8GB RAM DDR3 a 160GB HDD Toshiba 5400RPM.
Díky

furt řešíš čištění a pastování, ale ani slovo o tom jaké ovladače v jakém pořadí ses uvolil instalovat, a co ti startuje v pospuštění.

1) ovladače: chipset driver - restart - zbytek.

2) kontrola:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

3) hw = panebože: "160GB HDD Toshiba 5400RPM"
na pomalém shitu poběží leda nenáročné win xp, od win7 potřebuješ hodně bystrý disk, dnes jednoznačně ssd, třeba 250gb: adata su800, crucial mx500, kingston kc600, transcend 230, samsung 860 evo, wd blue
"2jádrový i7 1. generace" - potrat bez funkční grafiky, s tím nic nenaděláš.

Problém nastal po upgradu na Widle 10

bodejť. nulová podpora ovladačů pro starý krám. obecné ms ovladače nepodporují všechny vlastnosti hw.
podívej se do správce úloh na všechno to svinstvo, co ti běží v ramce. který soused ti poradil starý nevýkonný nepodporovaný krám upgradovat na nenažrané w10? přestaň s tím troubou kamarádit.