Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna TN displeje notebooku za IPS

Ahojte,
žena používá pro práci notebook Lenovo IdeaPad S145-15IKB. Je celkem OK, akorát ten displej je bída. Velikost je OK (15.6"), fullHD je taky fajn, akorát je to TN, obraz je hnusný a pozorovací úhly děsivé. Nehledě na menší "úraz", který displej utrpěl a který mě přiměl zvažovat jeho výměnu. Koukám, že pro daný notebook není problém koupit IPS displej, u kterého předpokládám kvalitnější obraz.

displeje v ČR co jsem našel stojí ranec:
https://www.vymena-displeje.cz/lcd-obrazovka-monitor/715839-lenovo-ideapad-s145-81n300ccck-lcd-displej-display-pro-notebook-laptop-leskly-matny.html

na aliexpresu jsou za půlku:
https://www.aliexpress.com/i/4000300358460.html

Mám v tom aliexpresu očekávat nějaký odrb? Může ten IPS displej vypadat ještě hůř, než origo Lenovácký TN? Já mám za to, že samotné displeje vyrábí jen pár výrobců na světě a různé značky si k tomu jen plácnou různou elektroniku a "obal"... takže pokud displej přežije cestu, tak by se neměl lišit moc od toho, co prodávají tuzemské obchody...

Předpokládám, že když zvládám v ntb výměnu pamětí, disků, v mobilech výměnu "nevyměnitelných" baterií atp. tak si poradím i s výměnou displeje notebooku. Že na to není potřeba nějaký šílený nástroj...

Budu rád za vaše postřehy a jakékoliv vyvedení mé maličkosti z omylů... Děkuji.

Co sem slyšel od pár známých tak displeje z číny pro mobily jsou horší než originální tak bych se docela bál. Na reklamaci nějakých vadných bodů asi taky můžeš zapomenout.
Z číny je to sice o 1300 levnější ale pokud Ti nasolí clo * tak už to zas taková výhra nebude ani v případě poruchy.
Já bych to koupil tady, těch 1300 už bohužel nejsou žádné velké peníze...pokud ten ntb odejde displej ještě prodáš.

* nakoupil jsem desítky ecigaret a podobných věcí, clo+dph nechtěli nikdy. Ale po mobilech a tabletech jdou jak po uzeným. Tady bych čekal že to po rentgenu skončí na celním.