Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodlužovací kabel SATA datový samec/samice - zástrčka/zásuvka?

Asi budu potřebovat prodloužit zásuvku na SATA 2.5 disk která vychází ze základní desky mini počítače a napojit to na 3.5" HDD.
Mám externí napájecí zdroj, kterým bych mohl disk 3.5" napájet, ale datové kabely mám jen klasické zásuvka/zásuvka.
A pokud se nemýlím tak bych potřeboval kabel zásuvka/zástrčka.
Našel jsem https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=sata+prodlu%C5%BEovac%C3%AD+kabel+6+gb
ale tam zobrazenou zástrčku bych musel asi olámat po stranách, protože bych potřeboval asi jen to co je uprostřed a to po stranách by bránilo zasunutí? Otázka je jak moc by ten spoj byl stabilní (jak by to tam drželo).
Disk bych mohl připojit i po USB 3.0 a USB-C, ale nemám s USB 2/3 dobrou zkušenost (občasné rozpojení vinou HW a nebo OS, nevím).

To co jste nasli je spravne a nic olamovat nemusite - pokud vam jde skutecne o "prodluzku" samec/samice. Zastrcite do zakladni desky, a do jejiho druheho konce pak standardni SATA kabel kterym pripojite disk - basta. Nejsem si jisty, jaka maximalni delka je u SATA mozna - aby s tim nebyly problemy.