Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SD karta se dožaduje formátování

Zdravím všechny přítomné,

mám možná hloupý dotaz, nicméně pro mě je to problém. SD kartu mám ve foťáku Panasonic a už tam se dožadovala formátování. Jedině mě napadlo, že je plná. Ani v PC s ní nejde nic udělat, pořád chce formátování a já se samozřejmě formátovat bojím, abych o svoje fotky nepřišla.
Chci svoje fotky a tak bych ptřebovala poradit, co mám dělat, jak je mám překopírovat do PC.

Děkuji za každou radu.

Párkrát se mi to stalo, zřejmě bude poškozený souborový systém (nechtěné vytažení, vypnutí foťáku natvrdo, samotná chyba karty atd.). Bohužel nejde posoudit, nakolik je FS poškozen. Pokud se necítíte na obnovu nějakým softwarem a o fotografie ve foťáku tak moc stojíte, možná by bylo dobré předat to nějaké firmě, co se tímto zabývá

Ak sa to dozaduje formatovania tak je pravdepodobne poskodeny suborovy system alebo uplne poskodena flash, takze o fotky si uz mozno prisla. Ono je dobre napisat aj ze co sa s tou flash robilo predtym ako sa to stalo, niekto to strkal niekde do PC, alebo sa vybila baterka fotaku pri foteni apod?
Ak tam boli dolezite nezalohovane fotky tak hlavne nic tam nezapisovat ani neformatovat, ale najprv pouzit specializovany program na vytiahnutie dat z poskodeneho suboroveho systemu (mozno to pojde aj pomocou getdataback for FAT32, ale radsej pouzit specializovany program na flashky, zhlavy nepoznam ziaden ale pouzi hladanie vpravo hore, uz to tu bolo viackrat), alebo zverit to expertom.

bohužel mě s estalo to samé ..z nišeho nic ..ještě jsme vyfotila super fotk ua chci fotit znova a najednou nic ..pořád to chce formátovat..chyba karty..jsem pěkně nasr..protože taky jsme nic nevypnula atd..nejsem žádný laik ve focení..prostě s emi přesně stalo to co tady vypisuje holčina..!!!

Zdravím,
měla jsem nedávno úplně stejný problém,foťák mi psal to samé a už jsem byla naštvaná,že přijdu o všechny fotky.Ale manžela napadlo z foťáku vyndat kartu a dát ji zpět.No a foťák fungoval,najednou šel zapnout a fotky byly taky v pořádku.Nevím čím to bylo,ale stačilo jen vyndat kartu.Máme teda Olympus,ale myslím,že na značce nezáleží.Snad to někomu taky pomůže.Tak hodně štěstí :-)