Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Multifunkce Brother nechce skenovat přes ControlCenter4. Proč?

Ave. Viz dotaz. Při pokusu o sken z panýlku tiskárny do PC tato zahlásila "nenalezeny žádné počítače" (či cosi v tomto duchu). I jal jsem se zkusit "CC4 - Scan - Obrázek" přímo z počítadla. Ani prd. Na stavové liště hláška "Probíhá připojování", při myšnutí na "Skenování" vyblije chybu "Neúspěšné připojení k zařízení" [TWS-101-0x0], následně "MFC-T910DW LAN nelze najít" a kód chyby CC4-202-00000008. Na notesu mé drahé polovičky to samé (a taky ho nevidí z panýlku). Už mám z toho hlavu v pejru, zkoušel jsem vše, co mě napadlo: reset tiskačky, reinstalace SW a driverů (celý balík), změna IP adresy,... Tisk tiskuje perfektně, žádné chyby. Divné je, že přes utilitu IPrint&Scan to normálně skenuje (můžu skenovat dokonce i do nablblého mobilu). Ještě před měsícem vše fungovalo beze ztráty kytičky (pro Hosta: ano, "to samo" :-p), nic jsem v konfiguraci neměnil. Najde se dobrá duše, která by mě navedla na správnou cestu? Předem dík.

Brother MFC-T910DW LAN (WiFi vypnuto), statická IP
PC1: W7, PC2: W8.1 s ClassicShellem, oba v síti přes LAN
Router TP-Link Archer C6, tiskačka zapojená do switche TL-SG1005D

Řešení:

Tak roz/h/řešení:

Jsa nasrán, odstranil jsem ještě jednou deinstalátorem všechny propriety včetně driverů a inf, a jal se instalovat znovu. Ale z cedka od tiskačky. Po skončení instalace si to řeklo o aktualizaci, tak jsem ji provedl - ovšem jenom softu, nikoliv ovladačů. Vše funguje jak má: sken z panýlku, sken z CC4, sken z IPrint&Scan, import do grafických aplikací. Teď ještě celou eskamotáž provést na mámině notesu a bude vymalováno :-). S poslední verzí driverů zřejmě udělali soudruzi z Brothera někde chybu...

Všem zúčastněným můj nehynoucí dík, značím vyřešeno.

Tak roz/h/řešení:

Jsa nasrán, odstranil jsem ještě jednou deinstalátorem všechny propriety včetně driverů a inf, a jal se instalovat znovu. Ale z cedka od tiskačky. Po skončení instalace si to řeklo o aktualizaci, tak jsem ji provedl - ovšem jenom softu, nikoliv ovladačů. Vše funguje jak má: sken z panýlku, sken z CC4, sken z IPrint&Scan, import do grafických aplikací. Teď ještě celou eskamotáž provést na mámině notesu a bude vymalováno :-). S poslední verzí driverů zřejmě udělali soudruzi z Brothera někde chybu...

Všem zúčastněným můj nehynoucí dík, značím vyřešeno.