Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Multifunkce Brother nechce skenovat přes ControlCenter4. Proč?

Ave. Viz dotaz. Při pokusu o sken z panýlku tiskárny do PC tato zahlásila "nenalezeny žádné počítače" (či cosi v tomto duchu). I jal jsem se zkusit "CC4 - Scan - Obrázek" přímo z počítadla. Ani prd. Na stavové liště hláška "Probíhá připojování", při myšnutí na "Skenování" vyblije chybu "Neúspěšné připojení k zařízení" [TWS-101-0x0], následně "MFC-T910DW LAN nelze najít" a kód chyby CC4-202-00000008. Na notesu mé drahé polovičky to samé (a taky ho nevidí z panýlku). Už mám z toho hlavu v pejru, zkoušel jsem vše, co mě napadlo: reset tiskačky, reinstalace SW a driverů (celý balík), změna IP adresy,... Tisk tiskuje perfektně, žádné chyby. Divné je, že přes utilitu IPrint&Scan to normálně skenuje (můžu skenovat dokonce i do nablblého mobilu). Ještě před měsícem vše fungovalo beze ztráty kytičky (pro Hosta: ano, "to samo" :-p), nic jsem v konfiguraci neměnil. Najde se dobrá duše, která by mě navedla na správnou cestu? Předem dík.

Brother MFC-T910DW LAN (WiFi vypnuto), statická IP
PC1: W7, PC2: W8.1 s ClassicShellem, oba v síti přes LAN
Router TP-Link Archer C6, tiskačka zapojená do switche TL-SG1005D

Řešení:

Tak roz/h/řešení:

Jsa nasrán, odstranil jsem ještě jednou deinstalátorem všechny propriety včetně driverů a inf, a jal se instalovat znovu. Ale z cedka od tiskačky. Po skončení instalace si to řeklo o aktualizaci, tak jsem ji provedl - ovšem jenom softu, nikoliv ovladačů. Vše funguje jak má: sken z panýlku, sken z CC4, sken z IPrint&Scan, import do grafických aplikací. Teď ještě celou eskamotáž provést na mámině notesu a bude vymalováno :-). S poslední verzí driverů zřejmě udělali soudruzi z Brothera někde chybu...

Všem zúčastněným můj nehynoucí dík, značím vyřešeno.

Tyhle položky ve firewallu vůbec nemám. Hosts je taky prázdný.

edit: Mě akorát zaráží, že funguje ten IPrint&Scan - mně by i stačil, ale oproti CC4 nemá tak podrobné nastavení a neumí náhled. Plus je zas to, že můžu skenovat přímo do mobilu či tabletu (po doinstalování appky). Další poznatek - nejde ani import do Photoshopu či Malování (takže TWAIN). Su z toho cicina...

Nejdřív tohle:

Check the firmware version.

Follow the steps below to check the firmware version.

Press Menu or Settings.
Press the Up or Down arrow key to choose Machine Info. Press OK.
Press the Up or Down arrow key to choose Version or Firmware Version. Press OK.
The firmware version is displayed on the machine's display (LCD).

Ještě mě napadlo: neměl by být ten skener v "Zařízení a tiskárny" zvlášť? Tiskačka se mi hlásí jako "Brother MFC-T910DW Printer - Bratříček", skener se ale hlásí jako "Brother MFC-T910DW LAN" a ten v zařízeních nikde není. Nepamatuju se, jak to bylo, když vše fungovalo...

Ešte pobaštrnguj v Ovl.paneloch - programy - zapnúť alebo vypnúť súčasti.

Nainštaluj OCR, u.s.w.
------------------------------------------
Zálohuj systémový disk niekam bokom (MacriumReflect7).

Sprav čistú inštaláciu OS z ISO. Ovládače tlačiarne nechaj najprv voľne nainštalovať s automatickým výberom generík z dielne MS schosnovaných inštalátorom systému po serveroch netu po pripojení šaltra/portu do PC mašiny a tiež zapojenej tlačiarne do siete napájania, teda jej spustení power_button ON. Niekedy je tento spôsob lepší než vehemente cpať manuálne ovládače od výrobcu HW do OS.

Jedine takto zistíš problém.

Ak si fajnšmeker, sprav najprv zálohu obrazu pôvodných Registrov a zálohu Registrov novej inštalácie. Oba porovnaj, či nebude v Registroch OS nejaký pes zakopaný.

Čistou instalaci dělat nehodlám, děje se to nezávisle na dvou různých PC. Jinak je vše funkční, vlastně i skenování ze sítě (IPrint&Scan). Je ale dost na prd (když máš víc dokumentů) při každém vložení odběhnout od tiskačky a skenovat z PC - dřív jsem to "obsouložil" z panýlku.

Ak nehodláš vykonať iba tento lacný, triviálny pokus "s čistou", potom laboruj než ti zošedne palica.

Však retro-návrat z image bitovej zálohy pôvodného systému v prípade nazdaru, je otázka niekoľkých minút.

Sedliacky rozum preščí kdejakú sofistikovanú nápravu, bárs i v strojovom kóde.

Tak roz/h/řešení:

Jsa nasrán, odstranil jsem ještě jednou deinstalátorem všechny propriety včetně driverů a inf, a jal se instalovat znovu. Ale z cedka od tiskačky. Po skončení instalace si to řeklo o aktualizaci, tak jsem ji provedl - ovšem jenom softu, nikoliv ovladačů. Vše funguje jak má: sken z panýlku, sken z CC4, sken z IPrint&Scan, import do grafických aplikací. Teď ještě celou eskamotáž provést na mámině notesu a bude vymalováno :-). S poslední verzí driverů zřejmě udělali soudruzi z Brothera někde chybu...

Všem zúčastněným můj nehynoucí dík, značím vyřešeno.