Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vracející se adware tracking cookies

Používám Chrome a asi tak 3 dny zpátky mi začaly vyskakovat na internetu reklamní stránky. Projel jsem si PC programem Superantispyware Free edition a to mi našlo hromadu adware tracking cookies. Program je samozřejmě odstranil. Jenže pokaždé když si spustím chrome, tak se vrátí zpět. Nějaký nápad jak to vyřešit? Díky za radu

[track.png]

Je možné, že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

4. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

Při použití adwcleaner to našlo jeden soubor - smazáno
Malwarebytes.org nenašlo vůbec nic
SUperantispyware najde po každém vypnutí chromu spoustu trackovacích cookies

Každopádně něco musím na PC mít, po čase brouzdání ve Chromu mi začne všechno lagovat a CPU běží na 90% jako by se v pozadí spouštěl nějaký program. Ve správci úloh ale nic není. Poté musím dát restart, abych mohl zas na PC něco dělat :(

CPU běží na 90% jako by se v pozadí spouštěl nějaký program. Ve správci úloh ale nic není.

To je nepravděpodobné. Ve Správci úloh přejdi na kartu Procesy, nech si je seřadit podle položky Procesor (kliknutím na ouško Procesor) a uvidíš, co těch 90% CPU využívá. Případně sem dej screeen těch seřazených procesů.

Zrejme iba neškodné cookies.

Zbav sa chromajzla, je to spomalený, naboptnatný žrut, navyše špicľuje.

Do FF 85.2 od Mozilla si nacpi doplnok ublock Origoš, zaklikaj v uBlock celý otvorený strom štvorčekov.

Následne surfuuj po nete, warez, crack, tracer azet, zive, seznam líštičiek a spol.

Prelustruj FF znovu Superantispyware, stačí napochytro, Quick.

To, čo nájde Superantispyware nemaž, nechaj si otvorené okno na monitore, pričom riadok po riadku manuále doplň neželené cookies a spol. nájdeného do uBlock, do doplnku pre Firefox. uBlock ti viac tieto neželané stránky nepustí do kožucha prehliadača zn.: FF od Mozilla.

-------

Margináne, jedna otcovská, múúdra rada znie:

Stiahni si Firewall od Maďara, TinyWall, ktorý si medzi free Firewall velice si polepšil. Už to nie je čajová nadstavba, TinyWall má vlastné jadro, ako bonus vlastný aktualizovaný súbor Hosts. (Vo vlastnej zložke, neprepisuje pôvodný Hosts). Len pitomec neoznamuje v bublinách blokácie potrov a IP in/out, je nutné zakaždým spustený *exe manuálne povoliť, čo je ale výhodou, lebo všetko ostatné bez milosti blokuje než sa mu nedá pokyn užívateľom.

https://tinywall.pados.hu/

Hustýýýý.

Nejjednodušší pro tebe bude zakázat ukládání cookies na stránkách (jde to i celkově v nastavení Chromáka - chrome://settings/cookies).
Na stránce - v adresním řádku úplně vlevo je ikona zámku.
Po kliknutí na ikonku se ti zobrazí menu - dál už snad dokážeš postupovat sám.