Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování Windowsu

Ahoj, měl bych na vás dotaz. Momentálně mám na notebooku Windows 7, ale jelikož se mi počítač už celkem seká, chtěl bych přeinstalovat Windows. Ve spojitosti s tím bych se vás chtěl zeptat na pár věcí.

- Byla by opětovná instalace Win7 dle vašeho názoru riziková (z hlediska bezpečnosti z důvodu ukončení podpory), anebo bych se případné opětovné instalace Win7 neměl obávat? Jde o to, že mi Win7 oproti Win10 vyhovuje mnohem více.
- Nyní mám nainstalovaný Win7 a k němu licenční klíč. Na internetu jsem se dočetl, že dříve bylo možné upgradovat Win7 na Win10 s použitím původního licenčního klíče. Zajímalo by mě, zda je to možné i nyní, nebo to již možné není?

Díky!

Microsoft tvrdí, že Windows jsou operační systém.
Změna kategorie, původně: Software (host)

Moc děkuji za vaše odpovědi! Ještě by mě zajímala instalace zmíněných ovladačů. Nedoporučili byste nějakou stránku, kde je lze najít? Nebo mám prostě do googlu napsat mojí grafiku, základní desku a Windows 10 a ovladače najít a stáhnout? Díky.