Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování Windowsu

Ahoj, měl bych na vás dotaz. Momentálně mám na notebooku Windows 7, ale jelikož se mi počítač už celkem seká, chtěl bych přeinstalovat Windows. Ve spojitosti s tím bych se vás chtěl zeptat na pár věcí.

- Byla by opětovná instalace Win7 dle vašeho názoru riziková (z hlediska bezpečnosti z důvodu ukončení podpory), anebo bych se případné opětovné instalace Win7 neměl obávat? Jde o to, že mi Win7 oproti Win10 vyhovuje mnohem více.
- Nyní mám nainstalovaný Win7 a k němu licenční klíč. Na internetu jsem se dočetl, že dříve bylo možné upgradovat Win7 na Win10 s použitím původního licenčního klíče. Zajímalo by mě, zda je to možné i nyní, nebo to již možné není?

Díky!

Microsoft tvrdí, že Windows jsou operační systém.
Změna kategorie, původně: Software (host)

- Není to rizikové o nic víc, než jak jsi potenciálně ohrožený teď. V zásadě o nic zatím nejde.
- Microsoft se tváří, že už to možné není, ale v praxi to stále funguje. Pravděpodobně to není úplně košer z právního hlediska, ale nikdo to neřeší.

Děkuji za info. Zeptám se - ten upgrade provedu pomocí "MediaCreationTool" (viz)? A stejným souborem lze provést i reinstal na Win10?

Ještě bych měl dotaz ohledně ovladačů. Když přeinstaluji Windows, tak budu potřebovat nainstalovat ovladače, že? Mám poměrně starý notebook (cca 10let). Je možné, že pro tento notebook nebudou dostupné ovladače na Win10?

Děkuji.

Pardon, mám HP ProBook 4520s - na ofiko stránkách HP jsem našel ovladače maximálně pro Win7. Na této stránce jsem ale našel ovladač i pro Win10, ty by byly použitelné?

Jestli tomu tedy správně rozumím, tak pomocí MediaCreationTool vytvořím bootovací medium, poté upgraduju systém (se zachováním dat) a potom pomocí MediaCreationTool provedu opětovnou instalaci Win10 s tím, že smažu veškerá data?

rozdeľ, vyčleň voľné miesto na logickom, pevnom disku s obsahom min. 50GiB pre budúci OS W10.

Vyrob na fleške z ISO W10 bútovacie médium (Rufus) podľa tabuliek, akými disponuješ na disku a zavádzačom v Bios (Uefi - GPT / MBR). Vypni pred inštaláciou SecureBooot.

Z flešky nabútuj Inštalátor W10. Desinu nacpi na voľný primárny oddiel pevného disku. Po výbere reštartu PC bude vždy nabútovaný OS v prípade Dualboot zobrazený na oddiele C:\ (druhý oddiel môžeš skyť, resp. oba OS sa vzájomne na skrytých logických oddieloch po reštartoch neuvidia).

Budeš zo začiatku disponovať dvoma OS, pôvodný dualboot W7 + čistý W10 x64 bit.

Časom sa rozhodneš, ktorý systém ti vyhovuje fičať na HW.

Hustýýý.

současná instalace w7 je polomrtvá, licenci w7 máš. (kdyby nebyly správné obladače k w10, furt se dají w7 nainstalovat znovu)
zrobil bych totok:
- přesunout své velké soubory pryč na externí disk (filmy, hafo mp3, fotky)
- odinstalovat zbytečnosti, které nebudeš chtít ve w10.
- starší notebuk je krám: objednal bych zatím v bazaru ram do 8gb a ssd disk (levný 250gb, 500gb velký akorát)
- instalační flashku sis už udělal, teď ty trochu uklizené w7 upgradovat na w10, tím se aktivují.
- až přijde ssd, můžeš si vybrat: buď starý disk naklonovat na ssd, nebo se ti to nelíbí a nainstaluješ w10 znovu. aktivace teď už pro tvůj hw proběhne automaticky.
- u nové instalace nazapomenout na ovladač č.1 - chipset driver - že chybí poznáš podle značek ve správci zařízení.

Moc děkuji za vaše odpovědi! Ještě by mě zajímala instalace zmíněných ovladačů. Nedoporučili byste nějakou stránku, kde je lze najít? Nebo mám prostě do googlu napsat mojí grafiku, základní desku a Windows 10 a ovladače najít a stáhnout? Díky.