Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tichy 2,5" disk

Krasny studeny den,
Mam tzv. Velke PC (netreba specifikovat-nesuvisi s dotazom)

Ale zistil som, ze na 90% mojich aktivitach, by stacilo nejake NUC (Intel/Asus)
Obe su varianty s SSD, ale aj + mechanicky HDD

Moja otazka je jednoducha ked HDD ziadny SMR (šindel/švinel),
Preferujem min, hlucnost, teplolty, super vykon moze byt az na tretom mieste.
HDD mi staci 0.5TB, ale v ramci cena/vykon, asi 1 TB.
Tak babo rad.

Dakujem
P.S. Ked ma niekto odkaz na stranku, kde sa riesi Mini PC, budem rad.

Možná.
BC jako uložní osazuji v 2T verzi nejvíc ST2000LM015, když je formatuji na NTB položený skoro vedle klavesnice tak slyšet nejde vůbec, ani vibrace což je někdy těžké vubec poznat, jestli je ten disk v provozu. Doporučit si je dovolím, jelikoz je používám už delší dobu a s žádným problém nikdy nebyl, BULK bývá za slušnou cenu.

Intel ma dve verzie
Intel NUC 8i5BEK (male) - Intel NUC 8i5BEH (plus HDD) jedna cena

Kdesi som cital, ze 8i5BEH (vecsia) ma lepsie chladenie. Ale ziadne parametre chladicov som nenasiel.
Takze je to len vecsim priestorom? Nebude na tom horsie 8i5BEH + 2.5 HDD vs 8i5BEK bez HDD ?

Ako je na tom (hlucnost) Intel NUC vs Asus Mini PC?

Intel nemám, mám Asus mini s Ryzenom 3400G. K Asus (skrinke) je pribaleny chladič, ale ten uchladí max Athlon G, aj keď som ho chvíľku používal, nestíhal a veľký hluk. K ryzenu bol pribaleny Wraith +, ten sa tam však nevojde. Dukupil som Noctua N9. Ide to ticho, v záťaži ho už trochu počuť, ale asi nič lepšie nevymyslis.
K diskom: Asus má 2xM2 a 2xSata, ja v tom mám osadený jeden 500GB M2(systém) a na dáta 500GB 7200 SATA zo starého ntb na dáta. Pripájam ešte 1T disk cez usb3 (filmy a hudba).