Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde net u připojení k NB

Připojil sem moji N73 jako modem přes kabel k notebooku. Ať už to připojím automaticky přes Nokia PC Suite nebo sám přes síťová nastavení, tak nefunguje internet. Prostě to je připojený, ale mozilla mi píše: Firefox nemůže navázat spojení se serverem.. blabla Ani komunikátory nebo jiné prohlížeče nefungujou, takže fakt nefunguje celej net.

Stav: Připojeno
Bajty přijatý a odeslaný už tam taky nějaký sou

Kde může být chyba? :-|

Však já všecko možný ponastavoval. Ale O2 píše že IP nastaví samo (stalo se), jenom sem napsal, že chci připojit přes internet a nějaký takový věci. Navíc poedlě návodů z netu by to mělo šlapat, pže ovladače nainstaloval PC Suite a pak by měl net už jet :-/

v příkazovém řádku:
start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz ipconfig -all
označit výpis ctrl+a, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky sem. anebo si sám zkontroluj, že to nastavení je v pořádku.

to je gprs/edge přenos? není potřeba zadat jakýsi konfigurační "at" řetězec v nastavení modemu v pc?

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Notebook
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Eth
ernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-36-8A-EB-D6

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Bluetooth PAN Network Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 10-11-11-11-11-11

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti 4:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR5005G Wireless Network Ada
pter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-E3-83-30-74

Adaptér pro protokol PPP Nokia N73 USB Modem (OTA):

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-53-45-00-00-00
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.172.143.104
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.255
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.172.143.104
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 160.218.10.200
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

potřebuješ ovladače k modemu (v telefonu), instalují se tuším podle toho jaký režim spojení chceš používat (data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS)

čili protokol tcpip je nastaven, ten výpis mi připadá dobře. jen z toho nepoznám pro jaký typ spojení to je: data analog_csd/gprs/umts - každý režim má jiný ovladač, zkratka "ota" mi nic neříká.

taky musí být v telefonu předvolený správný způsob připojení, někde v datových profilech.
kdysi jsem se zahazoval s gprs od tmobilu, kromě síťového nastavení jako máš ty bylo třeba i nakonfigurovat modem - koukni do ovládacích panelů, jestli je tam n73 nebo profil nazvaný třeba "APN - internet". tomu se právě nastavoval nějaký vytáčecí "at" řetězec. pro gprs by ten telefonní modem měl vytáčet číslo tuším +420602900009.

tady mají jen nastavení samotného telefonu, bez zapojení jako modem.
vepř aby se na jejich webu i v "často kladené dotazy" vyznal, je to moloch naprd. hlavně že mají titulní stránku s flashem.

No ovladač k modemu v notebooku mi nainstaloval PC Suite, ale v mobilu? Vždyť on sám je modem, tak co bych tam měl instalovat?

Anglická zkratka OTA (over the air = vzduchem) myslím že to je, ale vzduchem nic neposílám, mám to připojený přes kabel.

No v mobilu by všecko mělo být nastavený dobře, když mi v něm net šlape. Jo, jak píšeš o tom APN, tak do vlastností modemu sem napsal AT+cgdcont=1,"IP","internet" Což by podle mého názoru mělo být dobře, pže v mobilu se to spojení taky menuje "internet"

Jinak O2 psalo, že se má vytáčet číslo *99# popř ještě jedno, ale to je pro Samsungy.

To nastavení je pro wap, což mě je na dvě věci ;) Ale fakt nastavení v mobilu sem projel aspoň stokrát, to bude podle mě dobře.

To nastavenie je podla mna zle. Nemoze byt vychodzia brana rovnaka ako tvoja IP. Chod vo Win v sprave sieti do toho PPP pripojenia - vlastnosti - tcp/ip protokol - vlastnosti, a nastav tam ze zistovat IP automaticky (potom pri vypise budes mat Protokol DHCP povolen: ANO, a nejake rozumnejsie IP adresy).

Podla toho tvojho vypisu nie su nastavene ( Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne) pozeras sa asi niekde blbo, musis sa pozerat tak ze v sprave sieti kliknes pravym na to PPP pripojenie, nie na sietovku ani na nic ine, a vlastnosti a tam TCP/IP protokol. Skontroluj to este raz a daj vediet.

Právě to tady řeším, že je to hodně divný. Už v první příspěvku sem psal, že mi nejede žádnej prohlížeč. Používám FF. Na nastavení prohlížeče sem koukal jako první. Právě nevím :(

Tak teda už sme pokročili :-D Víme že chyba je nejspíš na straně prohlížeče. (No jo, ale ono nejede ani ICQ) :-?

Mozno ti provider pusta len wap protokol, skus ist na nejaku wap stranku (normalne prehliadacom). Moze byt problem providera (mozno nemas aktivovanu nejaku sluzbu), alebo si nejak blbo nastavil to vytacanie a meno/heslo v tych vlastnostiach modemu, tam neviem co ma byt nastavene.

V prehliadacoch skontroluj to nastavenie proxy, musi byt prazdne, alebo nastavene tak ako vyzaduje provider.
P.S. Aj ICQ ma nastavenie proxy prip. pouzije to co je v nastaveniach IE.

No u O2 mám internet na paušál a ostatní psali že jim to de norm. připojit, takže je problém nejspíš u mě. Wap taky nefunguje. Ypisuje to stejný jako u normální stránky. Proxy je fakt vyplý. Mám přímé připojení k síti.

Heslo ani jméno se nevyplňuje. O2 to nevyžaduje