Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde net u připojení k NB

Připojil sem moji N73 jako modem přes kabel k notebooku. Ať už to připojím automaticky přes Nokia PC Suite nebo sám přes síťová nastavení, tak nefunguje internet. Prostě to je připojený, ale mozilla mi píše: Firefox nemůže navázat spojení se serverem.. blabla Ani komunikátory nebo jiné prohlížeče nefungujou, takže fakt nefunguje celej net.

Stav: Připojeno
Bajty přijatý a odeslaný už tam taky nějaký sou

Kde může být chyba? :-|

Však já všecko možný ponastavoval. Ale O2 píše že IP nastaví samo (stalo se), jenom sem napsal, že chci připojit přes internet a nějaký takový věci. Navíc poedlě návodů z netu by to mělo šlapat, pže ovladače nainstaloval PC Suite a pak by měl net už jet :-/

v příkazovém řádku:
start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz ipconfig -all
označit výpis ctrl+a, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky sem. anebo si sám zkontroluj, že to nastavení je v pořádku.

to je gprs/edge přenos? není potřeba zadat jakýsi konfigurační "at" řetězec v nastavení modemu v pc?

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Notebook
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Eth
ernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-36-8A-EB-D6

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Bluetooth PAN Network Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 10-11-11-11-11-11

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti 4:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR5005G Wireless Network Ada
pter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-E3-83-30-74

Adaptér pro protokol PPP Nokia N73 USB Modem (OTA):

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-53-45-00-00-00
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.172.143.104
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.255
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.172.143.104
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 160.218.10.200
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

potřebuješ ovladače k modemu (v telefonu), instalují se tuším podle toho jaký režim spojení chceš používat (data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS)

čili protokol tcpip je nastaven, ten výpis mi připadá dobře. jen z toho nepoznám pro jaký typ spojení to je: data analog_csd/gprs/umts - každý režim má jiný ovladač, zkratka "ota" mi nic neříká.

taky musí být v telefonu předvolený správný způsob připojení, někde v datových profilech.
kdysi jsem se zahazoval s gprs od tmobilu, kromě síťového nastavení jako máš ty bylo třeba i nakonfigurovat modem - koukni do ovládacích panelů, jestli je tam n73 nebo profil nazvaný třeba "APN - internet". tomu se právě nastavoval nějaký vytáčecí "at" řetězec. pro gprs by ten telefonní modem měl vytáčet číslo tuším +420602900009.

tady mají jen nastavení samotného telefonu, bez zapojení jako modem.
vepř aby se na jejich webu i v "často kladené dotazy" vyznal, je to moloch naprd. hlavně že mají titulní stránku s flashem.

No ovladač k modemu v notebooku mi nainstaloval PC Suite, ale v mobilu? Vždyť on sám je modem, tak co bych tam měl instalovat?

Anglická zkratka OTA (over the air = vzduchem) myslím že to je, ale vzduchem nic neposílám, mám to připojený přes kabel.

No v mobilu by všecko mělo být nastavený dobře, když mi v něm net šlape. Jo, jak píšeš o tom APN, tak do vlastností modemu sem napsal AT+cgdcont=1,"IP","internet" Což by podle mého názoru mělo být dobře, pže v mobilu se to spojení taky menuje "internet"

Jinak O2 psalo, že se má vytáčet číslo *99# popř ještě jedno, ale to je pro Samsungy.

To nastavení je pro wap, což mě je na dvě věci ;) Ale fakt nastavení v mobilu sem projel aspoň stokrát, to bude podle mě dobře.