Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomalé PC

ahoj, mám notebook (512 MB, 1,66 GHZ, HDD-60GB)...je asi dva roky starý. PRoblém je, že mi jede strašně pomalu....sice hry, pro které nezvládá ani minimální požadavky rozjedu a hraju v poho na vysoké detaily, ale jinak veškeré operace (i načítání her samotných) je strašlivě pomalé. Průzkumník se otvírá asi 10 sekund a než mi naběhnou Windows (už tam mám plohu ikony, lištu atd.), ale ještě něco dobíhá, tak to je taky strašně dlouhé. Jeden kamarád mi radil, at naformátuju HDD, ale to se mi nějak nezdá. MAzat veškeré programy a znovu je tam dávat je strašně na dlouho. Myslel jsem, že k tomu existuje defragmentace (mám ji čerstvě udělanou) a jiné podpůrné programy.

Nevíte někdo jak na to?
Diky za pomoc

Taky by bylo dobré zjistit, zda jde v NB rozšířit paměť RAM a na kolik, to by pomohlo určitě. Mělo by to být v nějakém manuálu nebo je vespod možno odšroubovat krytku a pod ní je vidět paměťové sloty (bývají dva, někdy je jeden prázdný, někdy ne). Co přesně je to za NB (značka typ)?