Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomalé PC

ahoj, mám notebook (512 MB, 1,66 GHZ, HDD-60GB)...je asi dva roky starý. PRoblém je, že mi jede strašně pomalu....sice hry, pro které nezvládá ani minimální požadavky rozjedu a hraju v poho na vysoké detaily, ale jinak veškeré operace (i načítání her samotných) je strašlivě pomalé. Průzkumník se otvírá asi 10 sekund a než mi naběhnou Windows (už tam mám plohu ikony, lištu atd.), ale ještě něco dobíhá, tak to je taky strašně dlouhé. Jeden kamarád mi radil, at naformátuju HDD, ale to se mi nějak nezdá. MAzat veškeré programy a znovu je tam dávat je strašně na dlouho. Myslel jsem, že k tomu existuje defragmentace (mám ji čerstvě udělanou) a jiné podpůrné programy.

Nevíte někdo jak na to?
Diky za pomoc

Defragmentace disku zase až tak mnoho nepomáhá, aby to vysvětlovalo takové potíže. Raději se podívej Správce zařízení - Řadiče IDE ATA/ATAPI - Vlastnosti kanálů IDE - Upřesnit, jestli nemáš zapmnutý režim PIO. Měl by být být zapnut Režim Ultra DMA. Pokud je někde PIO, tak se to pokus změnit a pokud to vzdoruje, tak jednoduše příslušný kanál odeber. Jenom málokdy to nepomůže.

jak se dostanu do nouzoveho režimu

zadej do googlu --) prvni odkaz

rozumis slovum "po spusteni"? nech tam to co chces spustit pri startu automaticky (co nevyuzivas hned po startu vypni)- cim vic kravin se spousti (nemluve o spyware) tim pomalejc ti vsechno pobezi, kdyz vypnes vsechno tak ti logicky nepobezi nic.

A nebudu odpovidat na otazky, ktere tu padly tisickrat, stejne jako odpovedi na ne.

Pouzij google, hledani na poradne. Na vse najdes odpoved. Prokaz trochu vlastni iniciativi.

Taky by bylo dobré zjistit, zda jde v NB rozšířit paměť RAM a na kolik, to by pomohlo určitě. Mělo by to být v nějakém manuálu nebo je vespod možno odšroubovat krytku a pod ní je vidět paměťové sloty (bývají dva, někdy je jeden prázdný, někdy ne). Co přesně je to za NB (značka typ)?

hele, tak jsem ted spustil ten supersntispyware v tom nouzovym režimu...a našel mi nějaký cookies (32 souborů)...a já jsem dal tu první volbu ,,něco/povolit,, a potom jsem omylem nezaškrtl tu kolonku pro vymazání nebo dání do karantény...a ted když dam ten test, tak mi to ty cookies už nenajde....stalo se tedy s nimi něo, nebo jak jsou povolený, tak je to už nevnímá....a jak je teda najdu a smažu?
Diky za pomoc

cookies ti to najde vždy - a nezpomalují pc, to bych neřešil.

pytlík ti to s tím dma režimem napsal dobře: v ovládacích panelech je systém - správce hw - tam uvidíš nějaké řadiče ide/ata, můžou se jmenovat trochu jinak podle tvého boardu - tam kontroluj zda není zpomalující pio režim.
kdo ti to instaloval? máš v řadiči ide vypsaný skutečný typ podle tvojí desky? pokud ne, chybí ti zásadní ovladač k chisetu tvé základní desky; na cd k pc nebo na webu asusu hledej ovladače pro svůj typ, něco jako "chipset driver update".

podívej se ještě co ti běží v paměti: ctrl+alt+del - správa úloh - procesy: klikni 2x na záhlaví sloupce procenta, setřídí se ti to. kontroluj co ti zabírá nejvíc výkonu. často je to zbytečný odpad / monitor / odesílající server nějaké hloupé utility / nežádoucí updatovač / vir nebo spyware, viz níž.

píšeš že ti po startu ještě dlouho něco dobíhá - klasicky zamořené desítkami pitomostí co se zbytečně spouští po spuštění - radili ti povypínat je v msconfig.exe. pokud nevíš co a tvůj formátovací kamarád je s takovými "radami" k ničemu, zruš zatržení prostě u všeho, a teprve co bude chybět tak zapnout. lepší na ovládnutí toho bordelu je starter.

ten starter má lepší výpis než msconfig; uvidíš umístění toho souboru i nějaký popis co to má být zač.

avg nemůže mít po startu 10 procesů, nemáš tam tak trochu bordel?

asi 50 programů neznamená 50 užitečných programů, ale minimálně 30 kusů nežádoucího svinstva, které ti zabírá paměť, bere výkon pc a kapacitu připojení, něco pravděpodobně krade data a posílá ven. ještě si jsi jistý že to všechno potřebuješ?

hw: já to psal zhruba po paměti, předpokládal jsem že svůj hw znáš:
ovládací panely - systém - hardware - správce zařízení - ve stromu zařízení rozbalit "řadiče ide ..."
kolega ti tučně přesně napsal jak vyhledat nastavení dma/pio - to nefunguje?