Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí monitor k MacBooku po připojení neostrý text

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, mám nový 16 palcový macbook a když k němu připojím externí monitor, tak text je takový neostrý, není vůbec vyhlazený. Když jsem zkoušel na ten mac nainstalovat windows a připojil jsem monitor tak text byl krásně hladký, ale když jsem v macos tak ne. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za rady

Mám nastavené Full HD rozlišení v MacOS. Co se táče odzkoušení, tak monitor nemá USB-C tak nemám jinou možnost jak monitor zapojit než USB hub a HDMI kabel. Jinak jsem na monitoru měl PC s windows a vše krásně šlapalo.