Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zlepseni vykonu v notebooku

Ahoj vsem.
Chci se zdejsich odborniku poptat na jednu malu radu.
Mam notebook HP ProBook 4540s. Je v nem Intel Core i5 3210M, disk Hitachi 750GB 5400ot.,RAM 4GB DDR3 1333MHz..
Notebook bude vyuzivan spis pro net,prohlizeni fotek z flesky,koukani filmu z DVD..Nic narocneho. Prijde mi ale,ze se obcas chova zmatene a reaguje zpomlene. Proto jsem se chtel zeptat,jestli by mu pomohlo,kdybych do nej dokoupil a vlozil dalsich 4GB RAM..Nebo to nema smysl?
Ptam se i proto,ze v spravci uloh,pri prohlizeni netu je vytizenost CPU 32%,HDD 90% a pamet 60%..Je tenhle jav normalni?

Predem dekuji za ochotu a rady.

Řešení:

2jádrový procesor nestačí na dnešní weby, se s tím smiř.
ram se doporučuje upgradovat, sám to vidíš na vytížení.
ssd 500gb už tam měl být dávno. zbav se nesmyslů z disku nebo je nech odložené na tomto pomalém hdd předělaném na usb.

a občas udržovat systém přiměřeně čistý:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

HP je podivnost. Někdy řičí štěstím při upgradu, jindy bláká že nechce. Kup, zkus, nanejvýš vrátíš.

2jádrový procesor nestačí na dnešní weby, se s tím smiř.
ram se doporučuje upgradovat, sám to vidíš na vytížení.
ssd 500gb už tam měl být dávno. zbav se nesmyslů z disku nebo je nech odložené na tomto pomalém hdd předělaném na usb.

a občas udržovat systém přiměřeně čistý:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

Najpomalším komponentom celého ntb je 5400 ot. HDD. Vymeň ho za SSD a uvidíš rapídne zrýchlenie...
RAM 4GB je podľa mňa dostačujúca, ale ak to umožňuje výrobca, kľudne doplň...vplyv na rýchlosť to nebude mať až tak zásadnú ako výmena HDD->SSD.