Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivir a čistič...

Zdravím, pořád ve mně hlodá nejistota ohledně antivirů a čističů... jsou vůbec nutné a účelné?! Pomáhají a nebo škodí?! Používám notebook s Windows 10 a mobil s androidem a tablet taky s androidem.
Děkuji moc za odpověď a radu, Jarda

Buď rád že labilný Win10 sotva drží pokope aj bez toho aby si ten systém rozjebal Antivirom či Čističom.

Antivir aj Softwarový čistič sú naopak škodná. Možno by si ani neveril koľko káuz sa našlo napríklad u Avastu a jeho sesterských produktov ako napr. CCleaner.

Avast - kradne dáta z počítača
CCleaner - asi rok obsahoval v sebe back-door, pritom vlastníkom je Avast, presne tá firma, ktorá poskytuje Antivirus podla ich kecov údajne aj "proti back-dooru"... takže vlastne ti do počítača dajú malware a povedia že je to proti malwaru.

https://www.idnes.cz/technet/software/avast-data-obchod.A200129_082231_software_nyv
https://www.svethardware.cz/popularni-ccleaner-obsahoval-malware-infikoval-2-miliony-pc/45181

teraz mi povedz či si to chcete nainštalovať.

S ostatnými antivirmi to je možno o trocha lepšie, ale tiež to nie je niečo čo by si chcel. Win10 majú v sebe už zabudovaný antivirus aj čistič, takže inštalovať akýkoľvek ďalší antivirus a čistič je len nie len bezvýznamné ale aj istým spôsobom nebezpečné.