Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohování před reinstalací win XP.

Zdravím Vás,

Mám pár "lamských" otázek.

Potřebuji nutně reinstalovat windows a vůbec nevím, jak zálohovat.Nikdy jsem nezálohoval, takže nevím vůbec jak na to.

Mám 2 pevný disky - C a E.Na Céčku mám windows,dokumenty,hry apod. a na E mám brkotiny (hry,programy).
A tak se ptám, kam, co a jak zálohovat.Co je důležité zálohovat a co naopak ne.Na PC nejsem žadný profík, takže to moc neovládám a budu moc rád za každou radu.Plno lidí mi poradilo hodit vše co chci na Ečko a po reinstalaci to tam budu mít, je to pravda ?

Děkuji předem za pomoc.

Data (dokumenty, fotky, písničky, filmy, ...). zkopírovat na disk E:.
Aplikace ne, k těm máš instalační soubory (buď na CD či jiném nosiči), jen pokud bys je měl na C:, zkopíruj je na E: (instalační soubory, ne nainstalovaný programy).

Nabootuj z CD, zformátuj disk C: (pozor, ať neformátuješ E:) a proveď novou instalaci.

Případně si na to někoho šikovnýho objednej.

Pavel

zalohu robis preto, aby si nestratil ziadne udaje po reinstale.
Takze si zalohuj vsetky dokumenty, hudbu, fotky, filmy, instalacky programov/hier pripadne nejaky profil z programov/hier.
ostatne veci nepotrebujes, hlavne si dohliadni aby si mohol nainstalovat vsetko co tam mas teraz vratane ovladacov.

Základní deska, grafická karta, zvuková karta, tiskárna/skener. Ale můžeš potřebovat ještě nějaký další specifický ovladače.

Ideální by bylo sehnat si spolehlivej program, co dokáže provést zálohu nainstalovanejch ovladačů (a uložit si ji na E:), a kterej je pak dokáže zpátky "instalovat" na holej systém.

Pavel

Počítej s tím,že při reinstalaci Windows,přijdeš o veškerá data na C:\
Já osobně si zálohuji při instalaci nového OS,skoro celou složku Documents and Settings,respektive,vše co zkopírovat jde.
Jinak si zazálohuj na E:\ z céčka,vše o co nechceš přijít.Pochopitelně nemá cenu zálohovat rozbalené hry/z nich snad jen uložené pozice/,nebo různé nainstalované programy.
Při reinstalaci si jen dej pozor,aby jsi si Ečko omylem nenaformátoval,což se mi v mých prvopočátcích na PC,také povedlo.
Možná,by to chtělo mít při nové instalaci OS,vedle sebe nějakého zkušeného kamaráda,který se vyzná.....;-)