Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodaný hacknutý notebook

Zdravím, budu si kupovat použitý notebook, ale mám obavy, že tam může být od prvního majitele předinstalovaný nějaký snímač dat toho, co na notebooku dělám. Budu pracovat s údaji, které se nemůžou dostat pryč.
Dá se jakkoliv po zakoupení notebooku toto otestovat, případně přeinstalovat celý windows nebo co dělat, abych se kdyžtak toho zbavil? Je zde nějaká cesta?
Předem chci poprosit, aby si lidé kteří mají potřebu hloupě přispět svým názorem do debaty "Tak si nekupuj použitý notebook" apod toto nechali. Otázka v mém příspěvku zní jinak..

Děkuji předem všem zkušeným, kteří se mi pokusí pomoct.

Pokud nejsi raketová základna nebo CIA, těžko se někdo bude obtěžovat tam cpát něco sledovacícho. Ale přeinstalaci Windows vřele dopočučuji. Víš prd, co tam měl za potvory a čím to zaneřádil (nemyslím přímo viry, ale Windows nekontrolovaně roste sám od sebe).