Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI GL62 6QD upgrade

Zdravím, chtěl bych především upgradovat RAM a přidat SSD v tomto notebooku https://www.msi.com/Laptop/GL62-6QD/Specifica... . Nyní je v notebooku 8gb (2x4gb) RAM a 1TB HDD. RAM bych chtěl upgradovat na 16gb (2x8gb) a SSD bych chtěl přidat do slotu místo DVD mechaniky, jelikož ta stejně nefunguje. Velikost SSD za nějakou rozumnou cenu především na windows a pár aplikací. Prosím tedy o radu jaké RAM a SSD vybrat, aby bylo kompatibilní?
Dále bych měl ještě 2 otázky spíše ze zvědavosti. Někde jsem tento notebook viděl i ve verzi s i7, proto by mě zajímalo, zda je možné v mém notebooku vyměnit i7 za i5? A druhá otázka je, zda by bylo možné připojit tuhle grafickou kartu https://www.czc.cz/msi-r9-270x-gaming-2g/139... k notebooku jako eGPU popřípadě jak? Děkuji za odpovědi.

je dost primitivní nakopírovat svůj dotaz na všechna internetová fóra a snažte se. prásknou to tvoje zkrácené odkazy z živě, které sis nepohlídal.
https://www.msi.com/Laptop/GL62-6QD/Specification neuvádí, jakým procesorem je konkrétní konfigurace osazena. těch modelů existovalo více, ale to bys nesměl být líný opsat celý typ ze štítku.

výrobce v notebooku mívá rozumně sladěnou kombinaci cpu + grafická karta, obvykle na tom není co vylepšovat, až na pravděpodobné paměti ddr3 u grafiky, bohužel se při nákupu "ušetřilo". pomalý typ pamětí z toho udělal muzeální vykopávku a zastaralo to dřív, než bylo nutné.

řešením není křísit tuto zdechlinu (škoda peněz za nákup ram), ale sestavit si herní mini/stolák z toho neštěstí, co je teď na trhu (něco kolem gtx1660, nebo bazar 1060)

Omlouvám se, že jsem chtěl více dotazů z více stránek.

Procesor v notebooku je i5 6300HQ, grafická karta NVIDIA GTX950M, RAM 8GB (2x4GB) DDR4 2133Mhz a ano grafická karta je pouze DDR3. I proto bych chtěl externě vyzkoušet i tak starou R9 270X, kterou mám doma, ale je již GDDR5.

bohužel, starou ram bys dal pryč a nahradil zbytečnými 2x8gb. notebuk nic nového neutáhne, proto si nemyslím, že by tě nejvíc omezovala zrovna ram.
kupovat jednoúčelovou redukci k ntb pro starou grafiku nemá smysl: http://notebookblog.cz/technika/technologie/egpu-externi-graficka-karta-pro-notebook/
přednosti o něco většího výkonu ddr5 grafiky ti sežere pomalé připojení k ní, proto to jsou vyhozené peníze.

zvaž radši sestavení nějaké malé herní hračky, ale s energeticky účinnějšími grafikami (aspoň bazarová 1060).
starý radeon pak není dobrý ani na test že se to rozjede, protože si zahnojíš systém nekompatibilními ovladači, kterých se ještě budeš muset zbavit.