Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahodne resety zarideni do defaultu

Stretli ste sa s niecim takym?
Mal som na streche jeden UBNT switch, ktory sa tak raz za rok sam nahodil do defaultu...vyriesil som to tak, ze som ho bol na dialku schopny cez MT nakonfigurovat...uz je vymeneny, takze ma to netrapi.
Dlho potom bol pokoj a teraz som u zakaznika zazil v priebehu mesiaca 2x reset do defaultu dsl routra TP-Link.
Kym v prvom pripade mohli byt problemy sposobene sietou (elektrickou), v tomto druhom pripade k ziadnym vypadkom nedoslo.
Stretli ste sa niekedy s takymito nahodnymi resetmi, v akych suvislostiach a na akych zariadeniach?
Nedava mi to moc logiku, navyse je to naozaj velmi zriedkave, ked sa mi to za 20 rokov praxe stalo len na 2 zariadeniach zatial.

Pokles napätia 230V, nemusí sa jednať o výpadok, vetrom skrat na visutom vedení. Možno prepätie, niekde švacol blesk, hrom, zemetras do vedenia. Chce to stabilizátor siete ak sa vec opakuje často.

Vadné, vyschnuté, zduté kondíky v modeme už do výroby....

Ak je modem po ruke, nie je problém spinkou resetnúť a údaje znovu nastaviť.

Stretli :-). Na dědině za trafákem. Co z toho leze za svoloč po převodu je úděsné (měl jsem tam v zásuvce u usera i "skenovací" osciloskop - frekvence jakž takž, ale napětí od stopadesáti do tříset jednotek páně Volty). Hrůza, příteli.

v tomto druhom pripade k ziadnym vypadkom nedoslo

Seš si na 100% jistý, že nemohl na sekundu proud vypadnout?

Jinak obecnou příčinu nevím. Kdyby šlo o konkrétní zařízení, bylo by potřeba znáš přesné označení, verzi hardwaru a firmware...

Třeba TP-Link Archer C1200 měl taky problémy s automatickým restartem a resetem do defaultu, tak výrobce vydal beta firmware, který to měl opravit.

Pri tom ubnt switchi som mal MT (941), ktory nikdy nezamrzol ani sa neresetol. Nahradil som UBNT poeckovym MT a odvtedy tam uz problem nebol.
Tento druhy pripad su na rovnakej prepatovke zapojene dalsie 3 MT a tie nehlasia ziaden restart....ibe ten blby TP-Link sa uz 2x resetol.
Inac ide o TP-Link TD-W9960, ktory bezne pouzivam ako modem pred MT a nkdy som s nim nemal problemy.

Tiež je dobré rozlišovať reset a reštart... Veľa routrov trpí zamrzacou chybou wifi časti, ktorá nie je opravená, len je zaplátaná a to spôsobom reštartu routra. Je tam watchdog, ktorý sleduje zamrznutie wifi.