Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahodne resety zarideni do defaultu

Stretli ste sa s niecim takym?
Mal som na streche jeden UBNT switch, ktory sa tak raz za rok sam nahodil do defaultu...vyriesil som to tak, ze som ho bol na dialku schopny cez MT nakonfigurovat...uz je vymeneny, takze ma to netrapi.
Dlho potom bol pokoj a teraz som u zakaznika zazil v priebehu mesiaca 2x reset do defaultu dsl routra TP-Link.
Kym v prvom pripade mohli byt problemy sposobene sietou (elektrickou), v tomto druhom pripade k ziadnym vypadkom nedoslo.
Stretli ste sa niekedy s takymito nahodnymi resetmi, v akych suvislostiach a na akych zariadeniach?
Nedava mi to moc logiku, navyse je to naozaj velmi zriedkave, ked sa mi to za 20 rokov praxe stalo len na 2 zariadeniach zatial.

Tiež je dobré rozlišovať reset a reštart... Veľa routrov trpí zamrzacou chybou wifi časti, ktorá nie je opravená, len je zaplátaná a to spôsobom reštartu routra. Je tam watchdog, ktorý sleduje zamrznutie wifi.