Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil pro nemocného?

Zdravím.
Bohužel není doba vhodná na to ,abych zašel do obchodu a a mobil si podržel v ruce.
Hledám mobil pro muže s RS. Neovládá spodní polovinu těla. Ruce a hlavu vcelku, i když to není dokonalé a postřeh příliš nemá.
Odešel mu prastarý mobil samsung a hledá rozumnou náhradu.
Za mě tedy tlačítkový telefon na telefonování a sms. Měl by mít slušnou výdrž a možnost připojení nějakého snadno nasaditelného HandsFree aby nemusel držet mobil v ruce při delších hovorech.
Otázka: Existuje několik telefonů, které mají v prospektech napsáno jak jsou pro důchodce skvělé.
Máte někdo osobní zkušenost, jak je to s rozeznáním jednotlivých tlačítek mezí sebou? Myslím třeba tlačítka dál od sebe, aby byl poznat pohmatu přechod z jednoho tlačítka na vedlejší.
Slepý ten člověk není. Brailovo písmo neovládá.
HS je jeho přání, ale vůbec nevím, jestli by něco přes BT dokázal nasadit na ucho a jestli by nebylo lepší něco na kabelu. A taky by mohl být nervozní, že to nevydrží nabito tak dlouho jako mobil.
Díky.

Aligatory neznam, pokud mu ovsem nevadi mensi tlacitka, to jest nevim, jaky Samsung doted pouzival, tak za me Nokia 3310. Nekolik tlacitkovych levnych telefonu jsem zkousel pro tetu a ta Nokie je porad nejlepsi. Treba prenos kontaktu, bezne furt na tlacitkacich problem, Nokia 3310 podporuje aspon starou verzi VCF, tudiz se s tim da pracovat.

Zkus zjistit, co měl doteď za Samsung, ať máme představu a je od čeho se odpíchnout.

Mimochodem, ten Samsung je neopravitelný? Nedá se v bazarech sehnat stejný? Cokoliv nového mu třeba nebude vyhovovat a je to krok do neznáma... Pokud mu ten Samsung stačil, šel bych cestou nejmenšího odporu.