Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herní PC do 33k

Dobrý den,
mám v plánu si koupit nový PC, primárně na hry, rozpočet max. do 33k, může být i levnější (PC nad rozpočet by se musel opravdu vyplatit, ale chci si nechat peníze ještě na nový monitor). Při sestavování vlastního PC je problémem grafická karta, které nejsou a nevím kdy budou, v jakém množství nebo ceně. Popřípadě jestli se nedá někde objednat dopředu a přišla by za několik měsíců, ale momentálně byla by asi dost předražená + to samé platí pro bazarové kusy. Zatím to ani nevypadá na to, že by měla těžba kryptoměn v blízké době ustoupit.
Druhá možnost je vzít hotovou sestavu od Lynx, Hal3000, popř. Alza, CZC. Od Lynxu jsem viděl sestavu za 27k s RTX2060 a pak za 32k s 3060Ti. Ty ceny nevypadají špatně, ale napadá mě jestli třeba nešetřili na zdroji nebo jiných součástkách. Nejsem expert a tak bych byl rád, kdyby poradil někdo, kdo už má o těchto hotových sestavách nějaké zkušenosti nebo se vyzná v PC obecně. Vím že tyto sestavy vyjdou dráž než sestavovaný PC, jedná se mi hlavně o kvalitu komponent - aby to nebyli nějaké laciné šunky s častou reklamací.
Poslední možnost by byla ta, že bych si do poskládaného PC dal mojí starou GTX 750, ale zde si nejsem jistý, jestli by s novým systémem spolupracovala nebo jestli by měla alespoň nějaký vliv/ popřípadě vydržet na integrované GK. Jinak bych chtěl 1TB SSD a 16GB RAM, procesorem si nejsem jistý, jestli Intel nebo AMD v této cenové kategorii PC (viděl jsem hlavně 10400F a Ryzen 3600).
Předem díky za odpovědi. :-)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak pořád si teda nejsem jistý. Včera mi kamarád nabídl jeho PC za 4000,- s Asus GTX1060 6GB, i5-347…
undo21 28.02.2021 19:59
undo21
grafiku si rok užiješ. než to vyhodíš: bez té grafiky je to na hranici použitelnosti jako kancelářsk… poslední
lední brtník 28.02.2021 23:59
lední brtník

Tak pořád si teda nejsem jistý. Včera mi kamarád nabídl jeho PC za 4000,- s Asus GTX1060 6GB, i5-3470 3.20GHz a 8GB ram. Kdybych ho vzal jako takové momentální řešení, tak by asi stačilo, ale poté, co by třeba ustoupilo těžení kryptoměn bych ho už za moc neprodal. Momentálně je to o tom, která varianta je méně horší.

Neví někdo, jak velký cenový rozdíl by mohl být mezi tou hotovou sestavou a samostatně seskládanou sestavou(až by bylo možné ty graf. karty koupit), nebo třeba co je na těch skládaných sestavách konkrétně špatného(viz. zdroj)?
Dříve jsem považoval už poskládané PC za něco jako notebooky, jen s větším prostorem pro komponenty a lepším chlazením.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru