Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adaptér AXAGON ADSA-1S SLIMport box

Mám doma starý HDD Toshiba 500GB, 2,5", 5400rpm, SATAIII, MQ01ABF050 a potřeboval bych ho použít jako záznamové médium k sat.přijímači Ariva 202 e HD ponechme stranou otázku napájení to by muselo jít přes externí adaptér ,na stránkách Adaptéru SATA, USB 2.0 prodejce je popsáno který systém podporuje a na který má ovládače, ta ariva 202 e má asi v sobě linux bude mi to fungovat? díky

Krásná ukázka nesmyslného nadpisu - plácneš název adaptéru Axagon, a přitom se ptáš na připojení HDD k satelitnímu přijímači. A to z toho jaksi nikdo nepozná, že? (host)

Co ti brání to vyzkoušet? Teorie je jedna věc, praxe druhá... Potřebuješ jinou redukci, ten Axagon má napájení z USB.

Něco k tomu píšou v manuálu, který jsi určitě četl.
http://uploadold.gsmobil.net/subdom/uploadold/data/Ferguson%20ARIVA/Ariva%20102(202)/Ariva202E_manual_CZ_v1.pdf

1. Abyste mohli využívat paměť připojenou přes USB port, musí tato paměť podporovat standard USB 2.0. Pro pravidelné a stabilní nahrávání a přehrávání jsou vyžadovány paměti s rychlostí zápisu 9.0MB/s nebo rychlejší. Pomalejší pevné disky a flash paměti mohou mít problémy s nahráváním, které se projeví zasekáváním obrazu, nebo nemusí vůbec fungovat!!!

2. Správně fungují pouze disky s jedním základním oddílem se souborovým systémem NTFS nebo FAT32 (doporučujeme používat systém NTFS). Pokud se na disku nachází jiný souborový systém, naformátujte tento disk v PC na doporučený souborový systém ještě předtím, než jej připojíte k přijímači.

3. Silně fragmentované nebo přeplněné paměti také nemusí fungovat správně a plynule.

4. Externí pevné disky HDD musí mít vlastní napájení, port USB zabudovaný v přijímači není schopen dodat dostatečné napětí.5. Pouze jeden ze dvou portů USB může být použit současně!

Potřebuješ jinou redukci, ten Axagon má napájení z USB.

Ale jak jsem psal tak to napájení musí být externě řešeno úpravou toho adaptéru (přerušením pinů napájení v redukci)a ty piny řešit externím napájecím adaptérem otázkou zůstává jak je to v té redukci řešeno potřeboval bych vidět do té redukce :-| v žádném případě nechci dávat velké prachy jako třeba https://www.alza.cz/axagon-adsa-fp3-fastport3-d4256881.htm#discussionPosts , ten starý HDD disk co mám nevím jak je na tom koupím tu redukci za pětikilo a možná nebo určitě za víc poštovné a nebude mě to k ničemu.Nevíš něčem na netu kde je náhled dovnitř Adaptér AXAGON ADSA-1S SLIMport box ? díky