Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada Průzkumníka Windows10

I když kvůli některým vlastnostem používam tento prográmek, chci se zeptat na tipy, jak ho plnohodnotně nahradit.
Dvouokenní manažer souborů typu TotalCommander je ok, ale podle mne nějak zaspal dobu. Například práce se sítí je zde krkolomná. Nebo aspoň mě nejde provozovat. Bez pluginu síť není přístupná (?) Ví někdo něco o nějaké "kombinaci"?
Děkuji předem za tipy
Petr

vybavuje se mi, že jsi tu víckrát se stejnými dotazy kolem přístupu na síťové disky. po x-té: zapomeň na homogroup, na proklikávání se sítěmi s okolními pc.
návod na přimapování síťového disku jsi v minulosti dostal. získáš další tebou zvolené písmeno disku, kam se hned dostaneš, kam může vést i zástupce.
minule ses neobtěžoval odpovědět, zda se vůbec v síti dokážeš někam připojit. pak se nediv, že x-krát dokola je zbytečné to opakovat.
nějaký ten dvoupanelový správce ti u panelů ukazuje nabídku disků - nic rychlejšího není.
na jeho toolbar se dá přidat i zástupce pro připojení/odpojení.

Průzkumník Windows10 - využívám spíš jeho "vlastnosti" nebo "spravovat". samotný průzkumník je k ničemu, ve w10 je dokonce nutné mu zakazovat zobrazování úchylných míst (3d, ...)

ano, lb, jsem to já, který se ptal na ty záležtosti kolem sítě.
Myslím, že všichni jsme tady kvůli jedné věci - někdo se ptá (i když možná "blbě") a někdo (třeba jako ty, který se v tom asi vyzná víc) reaguje ze svého postu a znalostmi.
Čili není nutné někoho peskovat, že mi to nejde jak se to jeví tobě. TC považuji za jeden z nejlepších správců a sw pro pc vůbec. V čase win7 to běželo na 100%, všechny disky viděl. Zde ve win10 je to asi nějaké složitější, aspoň pro mne.
Každopádně smekám před tvými znalostmi a vůli poradit.
Když mi něco nefunguje i po zdejších radách, nezbývá mi nic jiného, než se zkusit zeptat znovu a jinak.
O sdílení a mapování disků mi něco málo je známo.
Problém byl, že mi JEDNOU funguje a JEDNOU ne. To, co jste mi zde poradili, šlo a po dvou dnech opět ne. Jak se mám v tom vyznat? Každé pc má jiný sw, jinou kombinaci faktorů, které na to mají vliv.
Většinou to blbne po aktiualizacích win, stačí číst ty různé zprávy o nefunkčnosti updatů. atd.
Mám jednu zásadu u práce na pc - když mi to funguje, nezajímá mne to, v opačném případě se zeptám. Co je na tom špatného?
díky všem za reakce a tobě zvlášť. Víckrát zde jsi mi poradil již předtím.

Tvuj dotaz:

Dvouokenní manažer souborů typu TotalCommander je ok, ale podle mne nějak zaspal dobu. Například práce se sítí je zde krkolomná. Nebo aspoň mě nejde provozovat. Bez pluginu síť není přístupná (?)

Odpoved: Prace se siti funguje v TC normalne.

Co vic chces? Proste dej dotaz na to, co ti konkretne nefunguje a muzeme se pokusit poradit.

ok, pokusím se popsat můj problémek:viz příloha
Ve FileExploreru/Síť jednoho pc i5 pripojené pc i3 není vidět, i když přes zástupce na něj to jde. Obráceně to je viditelné.
Toho zástupce jsem udělal tehdy, když to šlo. (Určitě to jde i teď, já to ale neumím.)
Stejné to je i u TC, který zobrazuje stejné graficky jinak.
Jak zviditelnit ostatní pc v privátní síti? Všechno je sdíleno, přístupné ze všech míst na všechny.
díky za možnou radu

Vlez do toho pruzkumnika do toho odkazu na pocitac v siti, co mas na plose. Klikni do jeho adresniho radku a kdyz bude zamodreny, klikni na CTRL-C. Potom vlez do TC a zase klikni do adresniho radku, musis pomalu kliknout dvakrat. Tim se ti adresni radek v TC zpristupni pro zapis a das CTRL-V, potom to odentrujes a budes na te plose toho pocitace v siti v TC. Nasledne das CTRL-D a kliknes na "Pridat aktualni slozku", tim se ti ta sitova adresa prida do oblibenych polozek v TC.
Pak uz kdykoli tam budes chtit pristoupit, proste jen kliknes do oblibenych a zvolis tu polozku toho pocitace v siti.

Jestli to z popisu nedokazes, tak jeste napis, ja ti vecer udelam printscreeny.

----

Jinak ten problem obcasneho nezobrazovani se pocitacu v siti mam ve Windows taky, ale i klasicky v "mistech v siti" nejen v TC. To je problem Windows a SMB protokolu, ze to nefunguje spolehlive. Proto je dobre se na to nespolehat a udelat si ty zastupce, sitove disky nebo si to naklikat do oblibenych polozek v TC. :-)

Nekomu nemusi sitovy disk vyhovovat. Ja to treba mam tak, ze v TC v adresnim radku nahore vpravo je hvezdicka, kdyz na ni kliknu, tak tam jsou oblibene polozky a v tech mam nahozene jmena okolnich pocitacu site. Kdyz teda chci pristoupit na nejaky jiny PC v me siti, tak proste kliknu na hvezdicku, kliknu na ten konkretni pocitac a jsem tam. Funguje to spolehlive.
Myslim, ze tazatel ma nejaky problem se siti ve Windows, pouziva nejake zjednodusene sdileni nebo nejakou jinou kokotinu Microsoftu a obvinuje z nefunkcnosti TC, ovsem chyba je jinde.

presne tak, vse co si TY zatial potreboval TC zvladne, to je ok. a vsetko co JA potrebujem zvladne XYplorer bez problemov. ale preco pouzivat stary predpotopny dvojpanelovy spravca, ktory vyzera ako Norton Commander? Ked mozes pouzivat svizny, funkcny, moderny, prehladny a nabity funkciami XYplorer?

vsetko co JA potrebujem zvladne XYplorer bez problemov.

Proto mě zajímalo konkrétně, o co jde, že by to TC nezvládl? Nechápu, proč se vyhýbáš odpovědi?

ktory vyzera ako Norton Commander?

Ano, a to mi právě vyhovuje. Proč měnit něco geniálně jednoduchého, na co jsem zvyklý a co funguje?

...nabity funkciami XYplorer?

Někdy je množství funkcí na úkor přehlednosti. Často výrobci přidávají funkce, o které nikdo nestojí a ze svižného programu se stává moloch. Takových příkladů by se našlo... TC má taky spoustu funkcí, které jsem v životě nepoužil a další se dají doplnit pomocí pluginů. Takže rozhodně nemám pocit, že by mi něco scházelo a musel hledat nějakou alternativu.

s tebou je diskutovat ako s niekym, kto pouziva Internet Explorer 6 od dob WIN98 a nikdy sa nenecha presvedcit na ziaden iny moderny prehliadac.
denne pouzivam taby, farebne filtre, "paper folders", dvojklik pre posun hore a asi milion drobnosti o ktorych moze TC iba snivat, napr. smart right click atd...
netusim naco sa s tebou o tom bavim, ked si ten software v zivote nevidel.

Zajímavý myšlenkový pochod, srovnávat IE6 s TC. Já v tom žádnou souvislost nevidím.

Taby má TC samozřejmě taky. Farebné filtre? Jako barevné odlišení souborů? To má taky. Nějaké výmysly jako paper folders nebo smart right click, pod tím si člověk může představit cokoliv. No, asi bys nemohl dělat prodejce - nepřesvědčil jsi mě. :-) 8-)

prave tie "vymysly" robia z XYplorera formulu oproti zastaralemu a tazkopadnemu TC. Dokaze TC farebne odlisit subory napr. podla datumu? alebo automaticky farebne vyfiltrovat subory, ktore boli zmenene za poslednych 24 hodin? ak pouzivas TC na spustenie stiahnutych suborov tak sa ani necudujem, ze ti vyhovuje. ale ako som pisal, je to tvoja smola, kludne si pouzivaj co len chces, tvoj boj.

Nemyslim si, ze by Pruzkumnik byl horsi nez zminene souborove managery na linuxu. Navic problem, ktery popisuje tazatel se netyka Pruzkumnika, ale blbe funkcnosti SMB rozhrani. A mimochodem na linuxu jeho implementace Samby neni o nic lepsi. (Tim nerikam, ze je to problem linuxu, SMB protokol je nedokonaly, ale nic jineho na jednoduche sdileni v lokalni siti neni.)