Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronika z USA

Prosím o radu,

jelikož se chystám k nákupu PS 3 a XBoxu 360 + LCD televize ze zahraničí(ne že bych nebyl patriot,ale je to prostě levnější),zajímalo by mne,jestli tato elektronika bude v Evropě fungovat?Zároveň by mne zajímalo,pokud někdo z vás už takto elektroniku kupoval,co všechno se v ČR musí při tomto nákupu zaplatit(myslím tím třeba clo atpod.).Děkuji:-)

Měl jsem jeden link na rozcestník na ty servery, už ho nemám.
Není snadné se k nim proboxovat, chce to čas. Výhodou jsou fakt
nízké ceny a to, že v 90% posílají zboží jako dárek s výrazně
podhodnocenými cenami. Je třeba hledat ne prodejce, ale aukční stránky,
kde u zboží jsou symboly, už krucinál nevím přesně jaké,
ale je to vždy v nápovědě. Posílají tovar do celého světa.

nj, jenze s moji AJ se tezko chytam ne ebuy.com, tezko bych se dokazal orientovat nekde na korejskych strankach. Predstavuji si to dost jednoduse (nahazim do kosiku, zaplatim a cekam:-)-zadne zdlouhave zjistovani,prekladani do CJ apod. )
Pamatuji si, ze jsi sem ten link na rozcestnik daval, bude to orisek najit.

Nejen clo, ale i DPH 19% a plati to jak pro USA, tak pro Koreu, tak pro jakykoli jiny stat, ktery neni v EU. Takze si spocitejte pro jistotu vsechny dodatecne naklady, kdo to chcete kupovat jinde. Zbozi je v podstate bez zaruky, pokud nahodou firma nema celosvetovou a tech je hodne malo. Obcas nahodne neco projde bez povsimnuti, ale uz je toho minimum.

Celnici zmizeli z hranic tak nemaji do ceho rypnout a prohlizeji kazdy balicek. Mel jsem objednany RAID radic z USA, za pet dnu byl v CR a za dalsi tyden jsem volal na celnici, jestli by to jako konecne mohli pustit. Tak me tam nasel, rekl jsem ze to je jen pocitacovy dil a je pro ciste soukrome ucely, takze jsem dostal jen DPH. I tak me to vyslo na tretinu ceny v CR. Ale cele vyrobky jako je PS a televize bych si v USA asi netrouf. Jeste tak pocitac, kde se da vymenit ( nebo prepnout zdroj ) a 802.1 norma pro LAN je tam taky stejna.

No,jde o to,že třeba PS3(80GB) v jednom internetovém obchodě v USA by v přepočtu vyšla na cca 6.500,-kč+ clo,což je,jak jsem zjistil,3,5% z ceny.Takže rozdíl 4000,- je fakt dost velký.Nejsem škrťa,ale když je tu ta možnost,tak jsem to chtěl využít.Ovšem ne za každou cenu:!:.

Presne tak, ale akorat si nekdy zjisti postovne odtud do USA a trefi te slak- u levnejsich veci je i nekolikrat drazsi nez zbozi a neni problem zaplatit 7000kc za postovne. Z USA sem je to nekdy i 3-5x levnejsi. No proste ceske UPS, Fedexy, DHL a jini tady maji nesrovnatelne vyssi naklady. Jsou to zlodejsti smejdi. Z Nemecka jsem si nechal posilat vec, ktera vazila 15kg, byla tady za 2 dny a stalo to pres DPD 27euro, stejna firma by to v pripade reklamace poslala zpet za 3800kc. Tak kde to jako jsme? Pro zajimavost a pro ty, kteri by porad premysleli o tom, jak je USA vyhodne(v necem urcite je, ale musi se pocitat) sem davam postovne z CR do USA pres UPS, fedexy a DHL a dalsi maji velice podobne ceny. Navic v pripade posilani zpet z USA jiz opravene veci, budete muset slozite dokladat, ze je to zbozi z reklamace a ze neni nove(doporucuje se jiz pred odeslanim z CR na celnici dodat serial number vyrobku s tim, ze pujde za par tydnu zpet a samozrejme nezapomenout, ze budete platit dalsi postovne z USA, protoze to za Vas nikdo nezaplati). V nekterych pripadech jsou velke problemy s tim, kdyz je zbozi vymeneno a tudiz nesedi serial numbery a celnici to berou jako jiny kus. Zazil jsem to sam a je to sranda dokladat. Vetsinou totiz cloveka berou rovnou jako podvodnika a stat ma kapsu hooodne bezednou, a tak se hodi kazda kacka a na rovinu zase reknu, ze ty nase zlodeje podporovat nechci a nejsem zdaleka sam. Je to vypocet na nejvic shanene zbozi z USA na ntb o vaze i s krabici 4kg. Tak to sem davam jen pro pripad, ze nekdo neuvazuje nad vsim a nekde cetl, ze nekdo nakoupil strasne levne a mysli si kdovi o co prichazi. Neco jine jsou hadry atd. Tam je to jedno. Postovne sem pres stejnou firmu a na stejny balik je kolem 100usd, takze nekolikanasobne levnejsi. Da se to do USA poslat jeste pres ceskou postu, ale te verim akorat to, ze se jmenuje CP. Dostavam mesicne cca 10-15 baliku z USA a pravidelne se ztraci ty, ktere nemaji tracking. [upsnj5.th.jpg][thpix.gif]

Presne tak, vyplati se brat veci, u kterych ozelis zaruku nebo maji celosvetovou a pak jeste u veci, ktere jsou o tolik levnejsi, ze se to vyplati riskovat. Posilat zpet na reklamaci je totalni kravina, navic kamosovi se stalo to, ze mu "opravili" vec vymenou, poslali zpet a on platil znovu clo i dph. Nepomohlo zadny dokladovani, ze se jedna o tu samou vec. Proto nam tehdy poradili, kdyz se neco reklamuje, tak uz pri opusteni CR nahlasit, ze se jedna o reklamaci a predpoklada se za par tydnu navrat i s moznou vymenou za stejnou vec s jinym serialem. Taky mam jeden zazitek, kdy jsem si chtel pujcit vec z pujcovny a nechat ji poslat sem. Legalne to funguje tak, ze i kdyz platis pujcovne v radu par set dolaru tydne, tak pri prijezdu veci do CR platis clo i DPH, ale ne z ceny pujcovneho, ale z plne ceny zbozi. Takze treba v tomto pripade slo o 200000kc a to se vyplati!!!! Rekl by Horst Fuchs nebo jak se jmenuje. Je to totalni kravina, ale v zakone to tak je. Da se v tomto pripade uhadat nizsi clo a zaplatit jistinu, kterou ti pak vrati, ale i tak je tam minimalni lhuta 30dni, kterou proste zaplatit musis, ale to clo je v tomto pripade 5-7%, coz je oproti 19% dph uplna sranda. A dph ti nikdo neodpusti a i v pripade kdyz jsi platce dph mas smulu, pokud teda nahodou nepodnikas v podobnem oboru z jakeho je pujcena vec, protoze pokud ne, tak si je narokovat nemuzes. Pak se vsichni urednici divi, ze se kazdy snazi vsechno obchazet.

Zo zahranicia mozes, ak kupujes nieco z EU (napr. z nemecka) tak sa neplati ani clo ani DPH a zvycajne aj pasuje 230V zasuvka a vsetko ide, postovne je akotak akceptovatelne (ale samozrejme nie je to 100korun ale o dost viac, zavisi co kupujes a kde kupujes). Vyrobky v ramci EU ale spravidla nie su o moc (alebo vobec) lacnejsie.
Akurat TV by som zo zahranicia urcite nekupoval (okrem problemov s pasmami analogoveho modemu mozes mat napr. aj problem ze to nebude mat ceske menu a ani ceske znaky teletextu (namiesto makcenov a dlznov budu hieroglify a blbo sa potom cita teletext apod). A TV z USA ma odlisnosti este viac (NTSC, zvukove normy, 110V, ina zastrcka, apod), a napr. herna konzola z USA bude mat DVD region nastaveny na americky - nesli by filmove DVD.

Ale jde to, ale jak jsem psal a jak pise i MM, uz se to zacina vic vyplacet v EU. I z USA to jde, ale musis si zhodnotit rizika a spocitat si vse i s postovnym, clem a DPH. Jenze to prave moc lidi nevi, uvidi neco nekde levne a kupuji a pak se divi. No a dalsi vec je ta, ze nektere obchody prestavaji brat kartu, byt je to treba americka Visa, ktera je vydana v CR a mas zase smulu a nezaplatis to a za dalsi je to, ze minimalne polovina obchodu kde nakupuju ja, neposila do CR a to znamena dalsi naklady plus minus cca 800-1000kc. Takze koupis treba tricko za 15 usd, ktery tady nesezenes a nebo stoji treba pres 1000 kc a nakonec za ne das se vsim vic nez tady. To je ale jen priklad, nechtel jsem nikoho strasit, ale chtel jsem ukazat realitu ktera je jina, nez se bezne pise na forech. Jak jsem ale psal neznamena to, ze se nedaji koupit levnejsi veci, daji a treba i o vic jak 40-50%, ale musi se vybirat a pocitat a vyplati se to jen u neceho.

plne souhlasim s tacudem, neco jinyho je fotak a neco jinyho televiza, vetsina pristroju v USA vali na 110V ( hodne jich ma prepinace ), svata pravda s tou pojistovnou, bez CE 0 procent.V USA se pouziva NTSC, takze pokud bude mit bedna nalaog NTSC, tak si tady nesktrne, nevim jak u digi...a u tech konzli pokud budes chtit i prehravat DVD filmy, tak USA ma jiny region, nez my...zjisti si, jestli jde prepinat.Mohl bys byt hodne zklamany a za ty usetreny love...

Co se týká spotřební elektroniky, takže i zde vládně globalizace a když se podíváš na zdroje, uvidíš, že pracují od 100V do 240V - dělá se to stejně všechno v Číně a je jednodušší dělat jednu verzi. Už dávno pryč jsou doby, kdy na TV byl přepínač 110/220V
Jinou věcí je koncovka šňůry.