Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iPhone - autentizace exhange certifikátem

Potrebuju se pripojit k firemnímu Exchange s iPhone. Kvůli zabezpečení je připojení zabezpečeno certifikátem.

Na Androidu je to jednoduché - nainstaluju certifikát a při zadávání údajů o servru jej vyberu. Zvládá to i blby vestavěný GMail klient.

Co jsem zjistil u iPhone, budu k tomu potřebovat Mac, tam certifikát zabalim do profilu, vystavím nekde ke stažení, do iPhone stáhnu a pak nastavim připojení.

Nebo mi něco uniká a jde to udělat i bez toho, abych musel k iPhone dokupovat Mac pro připojení pošty?

Závěr a postup:
1. Je třeba MAC počítač. V něm se v profile manageru provede vytvoření profilu, tzn. komplet konfigurace účtu včetně vloženého certifikátu
2. Profil se vystaví někde veřejně, aby se dal stáhnout, protože kabelem do iPhone nic nedostanete
3. Odkaz je třeba otevřít v Safari - v tom případě dojde k registraci profilu v nastavení. Pokud jej otevřete v jiném prohlížeči, máte pouze stažený soubor, který k ničemu není
4. Z nastavení je třeba profil nainstalovat, tím se vytvoří účet v mailu a začne fungovat pošta

iPhone je prostě plný překvapení a potvrzuje pouze to, že pro tupou práci je dobrý, ale jakmile je třeba udělat něco navíc, dostává se uživatel do neřešitelné situace.
Ve firmách se musí prostředí ohýbat a přizpůsobovat Apple, což z mého pohledu je špatně, ale děje se to, protože iPhone vlastní zejména vedení (je to cool)

žiadny MAC k tomu nepotrebuješ,otvor nastavenia-mail-účet-nový účet-Microsoft exchange-naťukaj všetky parametre,povol SSL s/mime a ostatné prkotiny,naimportuj certifikát a je to,pokial niekde nastane chyba,v nastaveniach povol správu zariadenia exchange server alebo si v Apple store stiahni Microsoft authentificator a podrobnejšie nastavenia urob pomocou neho...