Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak změnit jméno v telefonním seznamu

Mobil Redmi 6, android snad nejnovější, který mi to nabídlo.
Problém: samovolné opravy češtiny i při zapisování českého jména do telefonního seznamu.
Nějak se stalo, že mám sousedku uloženou jako Křenovou. Jmenuje se Krebsová. Šel jsem do kontaktů, otevřel jsem si její záznam. Tam je čtverec se tužkou v pravém horním rohu. Po kliknutí můžu jméno editovat a posléze i uložit. Po ukončení aplikace telefonování a jejím opětném spuštění, mám v seznamu opět Křenovou.
Co s tím?

Nepomohla žádná rada.
Pomohlo
- vymazat sousedku z whatsappu vč. veškeré komunikace
- vymazat sousedku z mobilu
- založit sousedku v mobilu.
teď 8.3. večer je v mobilu stále správné jméno. Musel to nějak držet ten WA, ačkoli jsem tam taky měnil to jméno.